1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KONSERLİ PROTESTO EYLEMİ
KONSERLİ PROTESTO EYLEMİ

KONSERLİ PROTESTO EYLEMİ

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, Kalecik’te petrol dolum tesisi kurulması kararını konserli eylemle protesto etti. “PETROL TESİSİ KURULURSA, YIKARIZ!” “Ülkenin hiç bir yerinde dolum tesisine izin vermeyeceğiz, kurulsa bi

A+A-

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, Kalecik’te petrol dolum tesisi kurulması kararını konserli eylemle protesto etti.

“PETROL TESİSİ KURULURSA, YIKARIZ!”“Ülkenin hiç bir yerinde dolum tesisine izin vermeyeceğiz, kurulsa bile yıkacağız…”


Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, Kalecik’te petrol dolum tesisi kurulması kararını konserli eylemle protesto etti.
İskele Balıkçı Barınağı’nda “Doğa İçin Çal Söyle, Ülkene Kara Leke Sürdürme” sloganıyla düzenlenen eyleme muhalefet parti başkanları ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin yetkilileri de katılarak destek verdi.
Etkinlikte yapılan konuşmalarda ülkenin hiçbir yerinde petrol dolum tesisi kurulmasına izin verilmeyeceği, kurulsa dahi iktidara gelindiğinde yıkılacağı mesajları parti başkanları tarafından verildi.
İnisiyatif tarafından eylem yerinde dolum tesisine karşı imza kampanyası da açıldı.
Baraka Kültür Merkezi Sokak Tiyatrosu ile Otello Folklor Ekibi’nin de gösteri sunduğu etkinlikte, Grup Sıkı Fıkı, Grup Sol Anahtarı, Serkan Soyalan, Kuzey Tarık, Arda Gündüz, Osman ve Petek Cankoy, Yıltan Taşcı, Kubilay, Mehmet ve Hasan Uluel ile Fadıl Başkal konser verdi.
Etkinlikte ilk konuşmayı İskele Kurumsallaşma Platformu adına Hüseyin Öztörel yaptı. Öztörel, mesajlarının net olduğunu, toplumun geleceği adına katı bir duruş sergilediklerini, ülkede petrol dolum tesisi ve kirli atık istemediklerini söyledi.
Öztörel, Bakanlar Kurulu’nun 2 Ağustos’ta aldığı kararla ülkeye zehir saçılmasını yasallaştırdığını vurguladı.

“ASRIN KİRLİLİĞİ”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş da, asrın kirliliği ile asrın siyasi kirliliğinin UBP’ye ait olduğunu söyleyerek, petrol dolum tesisi hangi noktaya ulaşırsa ulaşsın iktidara geldiklerinde kapatılacağını belirtti.
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da, “Ülkede petrol mü çıktı bilmiyoruz da, birileri depo edip oraya koyacak... Petrol dolum tesisine ihtiyacımız var da her gün yeni bir yer aranıyor..!” dedi.

YORGANCIOĞU: UBP GELECEĞİ KARARTIYOR

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, “Ödünç aldığımız ülkeyi çocuklarımıza daha iyi bırakmak zorundayız” dedi.
Yorgancıoğlu, UBP tarafından verilen sözlerin ülkenin geleceğini karartmaya yönelik sözler olduğunu ileri sürerek, ülkede petrol dolum tesisine ihtiyaç olmadığını söyledi.
Petrol dolum tesisi kurulmasına izin vermeyeceklerini belirten Yorgancıoğlu, söz konusu tesisin yaratacağı tahribatın çok büyük olacağını söyledi.
Turizm ve eğitimin öncü sektör olmasının bir anlamı olması gerektiğini belirten Yorgancıoğlu, petrol dolum tesisinin bu iki sektöre hiçbir katkısı olmadığını kaydetti.
Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi adına konuşan Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten de, petrol dolum tesisine izin verenlerin ülkenin değil, birlerinin çıkarlarını gözettiklerini savundu.
Sarpten, toplumun tüm kesimleri dolum tesisine karşı topyekun direnç gösterirken, niçin inatla dolum tesisi konusunda ısrar edildiğini sordu.
Devleti yönetenlerin de yasalara uymak zorunda olduğunu ve dolum tesisinin yasalara aykırı olduğunu iddia eden Sarpten, dolum tesisine izin vermenin ülkenin geleceğini çalmak anlamına geleceğini ifade etti.
Sarpten, ülkenin herhangi bir yerinde petrol dolum tesisi yapılmasını istemediklerini de ekledi.

(Fotoğraflar: BYA)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler