1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Konsantrasyon
Konsantrasyon

Konsantrasyon

Futbol denen ‘oyun’ o kadar ilginçtir ki sonucunu önceden kestiremezsiniz. Sahada oynarsanız kazanırsınız… Hepsinden önemlisi oyuna ve rakibe ‘konsantreyse’ takım galip gelme şansı yüksektir. Bu ‘felsefik bakışla̵

A+A-

 

 

Futbol denen ‘oyun’ o kadar ilginçtir ki sonucunu önceden kestiremezsiniz. Sahada oynarsanız kazanırsınız…

Hepsinden önemlisi oyuna ve rakibe ‘konsantreyse’ takım galip gelme şansı yüksektir. Bu ‘felsefik bakışla’ özetlemek mümkün dünkü Doğan Türk Birliği-Cihangir arasındaki 2012-2013 sezonun ilk hafta maçını.   

Mevcut kadrolarını koruyan iki takımın mücadelesinde ‘gol noktalarında etkili hücumlar’ yoktu.

İki takım, özellikle de Cihangir, rakibine oranla sahada daha fazla pas yapan ileriye çıkan bir görüntü verdiyse de gol noktalarında etkisizdi.

William ve Adamow forvetleri, top tutmaları, mücadeleleri iyi noktadaydı ama son vuruşlarda noksanlık vardı.  Rakibin 10 kişi kaldığı maçta gol bölgelerine inmekte zorlanan Cihangir’de golü atacak tek bir oyuncu havası vardı sahada; Halil Turan.

Bir kafa şutu direkten döndü, diğeri ağlarla buluştu.  İlk haftadan haksızlık etmek istemiyorum ama defans ve orta alan arasında bir ‘uyumsuzluk’ vardı. Defansta ise alan kaybetme gibi bir durum zaman zaman karşımıza çıktı. En önemlisi ise takımın 1-0’dan sonra ‘konsantrasyonun’ oyunda kaybolması oldu….

Ve fatura, 10 kişilik bir rakip karşısında elde edilen skor avantajının kullanılamaması, 3 puan yerine ise 1 puana razı olmak olarak önedi.  

Doğan Türk Birliği için söylenecek söz ‘bildiğimiz Doğan’ olur. Kadro hemen hemen aynı, oyun sistemi tamamen aynı… Ancak ‘ofansif yönü çok fazla yüksek’ olan bir takımın, Cihangir karşısında bu gücünü kullanmamasının nedenlerini çok merak ettim.

Tamam kabul, oyunun büyük bölümünde 10 kişi mücadele verdi. Ama 11 kişi ile oynadığı bölümlerde bile kimin forvet hattını oluşturduğu belli değildi. Sabri ve Raif ileriye gitmekten korkuyordu sanki. Hal böyle olunca, saman alevi gibi parlayan ataklar gelişti.  Doğan, Doğan gibi oynamadı anlayacağınız.  Şu bir gerçek, kaliteli oyunculara sahip iki takım, uzun lig maratonunda can yakacak. Özellikle de Cihangir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler