1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOMİTENİN DAVETİNE CTP-BG’Lİ VEKİLLERDEN RET!
KOMİTENİN DAVETİNE CTP-BG’Lİ VEKİLLERDEN RET!

KOMİTENİN DAVETİNE CTP-BG’Lİ VEKİLLERDEN RET!

KTHY’nin batışını araştırmak için kurulan meclis komitesinin 'taslak raporu' görüşmek için yapılacak toplantıya CTP-BG’li vekiller katılmayı reddetti

A+A-

 

 

 

 

KTHY’nin batışını araştırmak için kurulan meclis komitesinin başkanı, üyelerden habersiz olarak Meclis İçtüzüğü’ne aykırı hazırladığı taslak raporu görüşmek için bugün (18 Haziran)  yapılacak olan toplantıya CTP-BG’li üyeleri de davet etti ancak davet iki vekil tarafından da geri çevrildi.

KTHY’nin ihale zarfının kaybolması ve havayolunu yaşatmak amacıyla icraat yapılmadığı konularında herhangi bir bilginin taslak raporda yer almamasını kabul etmeyen CTP-BG milletvekilleri Kadri Fellahoğlu ve Teberrüken Uluçay, “İki UBP’li milletvekili ile çalışmalarını sürdüren komite, geçersiz bir taslak rapor hazırlamıştır. Meclis İçtüzüğü’ne uygun olarak hareket etmeyen komite başkanının davet ettiği toplantıya katılmayacağımızı ve raporu tanımayacağımızı kamuoyuna duyururuz” dedi.

 

 

 

RAPOR 2004 ÖNCESİNİ İÇERMİYOR

 

Komite Başkanı UBP milletvekili Afet Özcafer’in çağrısı üzerine ilk toplantısını 2 Ağustos 2010 tarihinde yapan komite, dokuzuncu toplantısını 1 Mart 2011 tarihinde yaptıktan sonra 14 ay boyunca toplanmadı. ‘Yapılan çalışmaların yeterli olduğu’ gerekçesiyle, komitenin kararı olmadığı halde komite başkanı, içtüzüğün 120’nci maddesinin (7)’nci fıkrasına aykırı olarak geçerliliği olmayan bu rapor taslağını hazırlayarak imzaladı.

 

Gizlilik kararı olduğu halde basına sızdırılan bu rapor, CTP-BG’li komite üyeleri Kadri Fellahoğlu ve Teberrüken Uluçay tarafından da basından öğrenildi. Üyeler, komite tarafından alınan gizlilik kararını hiçe sayan bu tavrın kabul edilemez olduğunu belirterek, “2004 öncesi ile 2009 sonrasını içermeyen bu sahte rapor taslağının, meclis dışında hazırlandığı gerekçesiyle geçerliliği yoktur” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler