1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Komite üyeleri belirlendi
Komite üyeleri belirlendi

Komite üyeleri belirlendi

Serdarlı – Çetinkaya karşılaşmasındaki iddiaları araştırmak için KTFF’nin kurmayı planladığı Araştırma Komitesi’nin üyeleri belli oldu

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Süper Lig Play-out ikinci karşılaşması olan Serdarlı – Çetinkaya maçı ile ilgili iddiaları doğrultusunda kurulması planlanan Araştırma Komitesi’nin üyelerini belirledi. Komiteye KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler başkanlık edecek.

K-Pet Süper Lig Play-out karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz hafta lige veda eden son takım olan Serdarlı’da başkan Taşer Büyükadam’ın KTFF’ye yaptığı dilekçe doğrultusunda bir takım iddiları ileri sürmüştü. Bu gelişmenin ardından KTFF, Araştırma Komitesi kurulmasına karar verilmişti. Araştırma Komitesi’nin üyeleri belli oldu. KTFF Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu toplantı sonrasında dün yapılan açıklamaya göre komitenin başkanlığını Asbaşkan Ali Karavezirler üstlenecek. Komitede ayrıca Niyazi Güvenir, Av. Şifa Kırmızıgil ve Av. Ahmet Mahirel üye olarak yer alacaklar.

Ortaköy’ün itirazı reddedildi

K-Pet İkinci Lig’e veda eden son takım olan Ortaköy’ün KTFF’ye yaptığı itiraz reddedildi. Ortaköy, İkinci Lig Play-out son hafta maçında karşılaştıkları Vadili’nin 2 futbolcusunun lisans tespiti yapılmadan karşılaşmada oynadıkları yönünde bir itiraz dosyalamıştı. KTFF Yönetim Kurulu, Ortaköy’ün müsabaka öncesi Vadili isim listesi ve futbolcu lisanslarını inceleme hakkına sahip olduğunu, herhangi bir itirazın liste üzerine yapılabileceğini, itirazların maç öncesi yapılabileceğini ve maç başladıktan sonra yapılamayacağını aktarırken Ortaköy’ün Vadili listesine herhangi bir itiraz yapmadığını belirtti.

KTFF Yönetim Kurulu ayrıca Vadili futbolcuları Buğra Tuğral ve Remzi Akçakaya’nın lisanslarının olmadığının maçın 4’üncü hakemi Osman Küçük tarafından tespit edildiğini, durumu Vadili başkanı Hüseyin Menteş’e ilettiğini açıkladı. Küçük’ün daha sonra KTFF resmi internet sitesinden söz konusu futbolcuların lisans kontrollerini yaparak aktif olduklarını tespit ettiğini ve maçın orta hakemi Fehim Dayı’ya durumu bildirdiğini belirten Yönetim Kurulu, Dayı’nın futbolcuların sorumluluğunun kulüp başkanı, yönetici veya kulüpte olacağını Vadili Başkanı Menteş’e ilettiğini duyurdu. Bu bilgiler ışığında KTFF Yönetim Kurulu, Ortaköy’ün itirazını tümü ile reddederken karşılaşmayı normal tamamlandığı sonuç olan 1-1 olarak tescil etti.

Bu haber toplam 815 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler