1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOMİTE TOPLANMADAN RAPOR
KOMİTE TOPLANMADAN RAPOR

KOMİTE TOPLANMADAN RAPOR

Bir yıldır toplanmayan meclis komitesi nasıl olduysa karar verdi, “rapor” yazdı Komite toplanmadan rapor! Cumhuriyet Meclisi’nde Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) iflas etmesini araştırmak üzere oluşturulan “araştırma kom

A+A-

 

 

Bir yıldır toplanmayan meclis komitesi nasıl olduysa karar verdi, “rapor” yazdı  

 

Komite toplanmadan rapor!

 

Cumhuriyet Meclisi’nde Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) iflas etmesini araştırmak üzere oluşturulan “araştırma komitesi” bir yıldır hiç toplanmadan bir rapor ortaya çıkardı. UBP’li komite başkanı kendi başına rapor yazdı, altına da komitenin imzasını attı, siyasi sahtekârlık hükümet ve muhalefeti karşı karşıya getirdi.

 

BİR YILDIR HİÇ TOPLANMADI…

Başkanlığını Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Afet Özcafer’in yaptığı söz konusu komite, üyelerini bir yıldan bu yana hiç toplanmaya çağırmazken, bir senede hiçbir toplantı ve görüşme yapmayan bir komitenin ortaya bir “rapor” çıkarması şaşkınlık yarattı.

 

ESKİ İKTİDARI SUÇLAYAN RAPOR…

UBP milletvekili Afet Özcafer’in kendi kişisel girişimi ile komite adına bir rapor hazırlanırken KTHY’nin iflas etme nedeninin “eski iktidar dönemi” olduğu yönünde yanlış bilgiler de rapora yerleştirildi.

 

CTP: KALLEŞLİK, TANIMIYORUZ…

Komitenin başkan yardımcısı konumunda olan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu ise durumu “Kalleşçe hazırlanan, anti demokratik, partizan UBP mantığının bir ürünü” olarak yorumladı.

 

ÖZCAFER: BEN YAZDIM…

Komite başkanı UBP milletvekili Afet Özcafer ise YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada, basında da yer alan söz konusu taslak raporu kendisinin yazdığını söyledi. KTHY’nin iflas ettiği 2009-2012 UBP hükümeti dönemi ile ilgili raporda herhangi bir değerlendirme bulunmadığının hatırlatılması üzerine ise Özcafer “Ben bankacıyım, baktım bu şirket 2005 ile 2009 döneminde ciddi gelir kaybı yaşamış. Bu nedenle o dönemi ele alan bir rapor ortaya çıktı” dedi.

 

Mert Özdağ’ın haberi tüm ayrıntılarıyla bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler