1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOMİTE BAŞKANI SALONU TERK ETTİ
KOMİTE BAŞKANI SALONU TERK ETTİ

KOMİTE BAŞKANI SALONU TERK ETTİ

CTP Milletvekili Kadri Fellahoğlu, KTHY ile ilgili gündem dışı konuşmasında, görev süresi uzatılan araştırma komitesinin hazırladığı rapor taslağının basına sızdırılmasını eleştirdi ve komite başkanı Afet Özcafer’i raporu sızdırmakla suçladı. Bunun

A+A-

 

 

CTP Milletvekili Kadri Fellahoğlu, KTHY ile ilgili gündem dışı konuşmasında, görev süresi uzatılan araştırma komitesinin hazırladığı rapor taslağının basına sızdırılmasını eleştirdi ve komite başkanı Afet Özcafer’i raporu sızdırmakla suçladı.

Bunun üzerine Afet Özcafer, Fellahoğlu’na müdahale etti ve varsayımlar üzerine konuşmamasını istedi ve salonu terk etti.

Konuşmasına devam eden Fellahoğlu, komitenin çalışmalarını henüz tamamlamamasına rağmen komite başkanının bir rapor taslağı hazırlayıp, basına sızdırdığını iddia etti. Fellahoğlu, Başbakanlık Denetleme Kurulu ile birlikte hazırlandığı yönünde duyumlar aldıkları söz konusu taslağın, sadece CTP dönemini kapsadığını öne sürdü.

Fellahoğlu, KTHY ile ilgili komitenin sadece 9 kez toplandığını ve bir süreden beridir de muhalefetin tüm çağrısına rağmen toplanmadığını ve komite başkanının kendi başına “düzmece” bir rapor hazırladığını ileri sürdü.

 

KÜÇÜK

 

Başbakan İrsen Küçük de eleştirileri yanıtlamak üzere yaptığı konuşmada, olayın üzerine haksız bir şekilde aşırı gidildiğini söyledi. Komite başkanının süre içinde bazı bilirkişilerden görüş almasının normal olduğunu, bundan gocunmamak gerektiğini kaydeden Küçük, komitenin yetersiz kaldığı yönündeki eleştirilere de değinerek, her şeyin kuralına göre yapılması gerektiğini belirtti.

Raporun henüz tamamlanmadığına işaret eden Küçük, komiteye, raporu tamamlaması için süre verilmesini ve eleştirilerin de daha sonra yapılmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler