1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOLEJ DERDİ VELİLERİ GERDİ
KOLEJ DERDİ VELİLERİ GERDİ

KOLEJ DERDİ VELİLERİ GERDİ

Kolej sınavı öncesi, Güzelyurt’ta eğitim gören çok sayıda öğrencinin Lefkoşa’da kayıt yaptırması velileri huzursuz etti. VELİLER ENDİŞELİ… Güzelyurt’un kontenjan sayısı 50 iken, çok sayıda öğrencinin Lefkoşa’da kayır yap

A+A-

 

 

Kolej sınavı öncesi, Güzelyurt’ta eğitim gören çok sayıda öğrencinin Lefkoşa’da kayıt yaptırması velileri huzursuz etti.

 

VELİLER ENDİŞELİ…

Güzelyurt’un kontenjan sayısı 50 iken, çok sayıda öğrencinin Lefkoşa’da kayır yaptırdığına ilişkin haberler üzerine, Lefkoşalı çok sayıda veli ‘çocuklarının haklarının yeneceği’ endişesine kapıldı.

 

KAYITLAR LEFKOŞA’YA…

Güzelyurt'ta ikamet eden yaklaşık 49 öğrencinin kayıtlarını Güzelyurt'ta Kolej olmasına rağmen Lefkoşa'ya yaptırdıkları ileri sürülürken,  bunlardan 15 kadarının da hem Lefkoşa'ya hem de Güzelyurt'a kayıt yaptırdığı iddia edildi.

 

KTÖS: SİSTEM SUİSTİMALE AÇIK…

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür, Seviye Belirleme Sınavları’ndaki ‘Hatalı soru ve yanıt anahtarı krizleri’nden sonra, şimdi de ‘kayıt’ sıkıntılarına işaret etti, ‘Sistem suistimale açık’ dedi.

 

AŞIRI BAŞVURU VAR…

Bu arada Güzelyurt’ta kontenjan sayısı 50 iken, başvuru sayısının 107 olduğu söylendi. Öte yandan Lefkoşa’da ise kontenjanın 130 olduğu ancak bu kontenjana  700 başvurunun yapıldığı kaydedildi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN'de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler