1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOLAKAS DA KTHY MAĞDURU
KOLAKAS DA KTHY MAĞDURU

KOLAKAS DA KTHY MAĞDURU

Yıllarca yurt dışına kolakas ihracatı yapan ve hasılat yapan üreticiler, KTHY’nin iflas etmesiyle maddi olarak büyük zarar gördü YENİDÜZEN’in bugün ön sayfada verdiği haberde, Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY)’nın batmasıyla birlikte s

A+A-

 

 

 

Yıllarca yurt dışına kolakas ihracatı yapan ve hasılat yapan üreticiler, KTHY’nin iflas etmesiyle maddi olarak büyük zarar gördü

 

YENİDÜZEN’in bugün ön sayfada verdiği haberde, Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY)’nın batmasıyla birlikte sadece KTHY çalışanları değil, KTHY üzerinden yurt dışına ihracat yapan kolakas üreticilerinin de zarar gördüğü yazıldı.

Habere göre, yıllarca yurt dışına kolakas ihracatı yapan ve hasılat yapan üreticiler, KTHY’nin iflas etmesiyle maddi olarak büyük zarar gördü.

Çilek üretimin de iç piyasanın yetersiz olduğundan yakınan üreticiler, yurt dışına ihracat yapabilmek için devletten destek istedi.

 

Kolakasın iç piyasada yeterince yer bulmamasından da yakınan kolakas üreticileri Güney Kıbrıs’a da ihracat yapılmadığını da dile getirdi.

Bol ekimden dolayı kolakasların ellerinde kaldığını aktaran üreticiler, devletin askere biriliklere kolakas alımı için çalışmalar yapabileceğine dikkat çekti.

 

Çilek üretiminde de benzeri sorunlar yaşadıklarını aktaran üreticiler, geçen yıl fazla oranda çileğin ellerinde kaldığını söyledi.

 

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler