1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Koenig: “Çözüm çok yakında gelebilir”
Koenig: “Çözüm çok yakında gelebilir”

Koenig: “Çözüm çok yakında gelebilir”

Gelecek Pazar ayrılması beklenen ABD Büyükelçisi JohnKoenig’in son kez Agro’daki iki toplumlu “peaceplayers” organizasyonunda kendini gösterdiği bildirildi.

A+A-

 

Ada’daki görev süresini tamamlayan ve gelecek Pazar ayrılması beklenen ABD Büyükelçisi John Koenig’in son kez Agro’daki iki toplumlu “peaceplayers” organizasyonunda kendini gösterdiği bildirildi.
Simerini’nin haberine göre “paceplayers” organizasyonunda, 12-17 yaş grubundan Kıbrıslı Türk ve Rum 64 çocuğa, New Orleans Jazz takımından Aaron James, Galatasaray’dan Şebnem Kimyacoğlu isimli eski basketbolculardan basketbolun sırları öğretiliyor.
Argo’daki bir haftalık kampı ziyaret ederek Kıbrıslı Türk ve Rum gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koenig “Kıbrıs sorununun çözüm perspektifleri güçlendi. Çözüm çok yakında gelebilir” dedi.
Habere göre kamp ABD, BM ve diğer uluslararası kurum ve şirketlerin desteğiyle Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Kuzey İrlanda gibi sorunlu bölgelerde basketbol aracılığıyla barış ve karşılıklı anlayışın ileri götürülmesi hedefiyle düzenleniyor. Koenig bu organizasyonun 2006’da Ada’ya geldiğini ve bunda, büyükelçilik olarak büyük rol oynadığını söyledi. TAK

Bu haber toplam 897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler