1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KOBİ'LERE HİBE PROGRAMI AÇIKLANDI
KOBİLERE HİBE PROGRAMI AÇIKLANDI

'KOBİ'LERE HİBE PROGRAMI AÇIKLANDI

Avrupa Komisyonu, Kıbrıs Tűrk Toplumu’nun ekonomik gelişimini cesaretlendirmek amacı ile teklif çağrısını başlattığını duyurdu.

A+A-

 

 

Avrupa Komisyonu, 15 Haziran 2012 tarihinde, AB Mali Yardım Programı dahilinde, Kıbrıs Tűrk Toplumu’nun ekonomik gelişimini cesaretlendirmek amacı ile "Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi: Ürün ve Hizmetlerinin Modernize Edilmesi” teklif çağrısını başlattığını duyurdu.

 

Avrupa Komisyonu’nun yazılı açıklamasında, “Çağrının genel hedefi, küçük ve orta boy Kıbrıs Türk Toplumu işletmelerinin rekabet gücünü ve istihdam olanaklarını güçlendirip geliştirmek, istihdam ve yerel ekonomiyi çeşitlendirirken doğal kaynakların da korunmasını sağlamaktır” denildi.

 

 

Çağrı ile ilgili kriter ve detaylar şöyle;

 

Kriter A – Kalite ve çevre standartları kullanımına başlayarak KOBİ'lerin üretim süreçlerinin modernizasyonu (ISO EN 9000 ve 14000 serileri), enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanımı;

 

Kriter B – Kalite standartlarının kullanımına başlanması ve bilgi teknolojisi ile KOBİ'lerin hizmet modernizasyonu.

 

Teklif çağrısının genel bütçesi €5,000,000, iken hibeler ise €10,000 ile €300,000 arasında olacaktır. Her iki kriter için de, €200,000 yeni kurulacak işletmeler için ayrılmıştır.

 

Başvuru ve başvuru formları için rehber EuropeAid web sitesinde 'EuropeAid /133182/ C / ACT / CY' referans kodu altında mevcuttur. Adayların doldurmadan önce bu Rehberi dikkatlice okumaları ve anlamaları tavsiye edilir.

 

https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?do=publi.welcome.

 

Adaylar için Kıbrıs'ın kuzey kısmının tüm alanlarını kapsayacak bir dizi bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Konuyla ilgili bilgi AB Bilgi Merkezi websitesinden elde edinilebilir: http://www.abbilgi.eu

 

20 Haziran Çarşamba günü saat 18.30'da AB Bilgi Merkezinde bu 'Teklif Çağrısı'nın' açılış sunumu yapılacaktır (adres: AB Bilgi Merkezi II. Selim Caddesi No: 41 Lefkoşa).

 

 

Konuyla ilgili kişi Ms. Sara Sangoi’dir (Sara.Sangoi@ec.europa.eu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler