1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Klasikler hazine aradı
Klasikler hazine aradı

Klasikler hazine aradı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, 11. Meşale Festivali kapsamında Klasik Otomobil Hazine Avcılığı organizasyonu düzenlendi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organize ettiği Klasik Otomobil Hazine Avcılığı organizasyonu, Dikmen Belediyesi 11. Meşale Festivali kapsamında Pazartesi günü yapıldı.
Reyer Petrol sponsorluğunda yapılan keyifli organizasyona 35 ekip katılırken, katılımcılar başlangıç noktasından itibaren kendilerine ipuçları ile birlikte verilen fotoğraflardaki noktaları bulmaya çalıştılar. Klasikseverler, toplamda 6 gizli noktanın bulunduğu organizasyonda her noktada kendilerine verilen başka bir ipucu ve fotoğrafla bitiş noktası olan Dikmen köy meydanına ulaşmaya çalıştılar.

Gizli noktaları aradılar
Etkinliğe Reyer petrolde start aldıktan sonra sürpriz bir sabit hız testi ile başlayan ekipler, Boğaz’da bulunan meşur ayrancı, Ağırdağ İlkokulu, Kırnı Piknik Alanı, Fota, Şirinevler ve Taşkent’de bulunan gizli noktaları bulduktan sonra Dikmen köy meydanına ulaştılar. Ulaştıkları her noktada kendilerine sorulan sorulara da cevap veren yarışmacılar, sabit hız testinde yaptıkları dereceler ve buldukları noktalardaki sorulara verdikleri doğru cevaplara göre puan aldılar.

Babaliki çifti birinci
Sabit hız testinde en iyi ikinci dereceyi elde eden fakat noktalarda sorulan soruların 5’ine doğru cevap veren İnanç – Mine Babaliki çifti ilk sırada yer aldı. Ali Kelebek ikinci sırada yer alırken, sabit hız testinde muhteşem bir derece elde ederek saniyenin binde birine kadar sıfır hata elde eden Ali Rende üçüncü sırada yer aldı.

 

(kaynak: damalibayrak.net)

Bu haber toplam 1027 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler