1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KLASİK' BİR HAFTA SONU
KLASİK BİR HAFTA SONU

'KLASİK' BİR HAFTA SONU

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin düzenlediği 2012 Klasik Otomobil Rallileri Şampiyonası’nın ikinci rallisi önceki gün yapıldı. 44 aracın katılımı ile gerçekleşen rallide tüm yarışmacılar finişe varırken, yarışın startı Lefkoşa Köşklüçi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin düzenlediği 2012 Klasik Otomobil Rallileri Şampiyonası’nın ikinci rallisi önceki gün yapıldı.

44 aracın katılımı ile gerçekleşen rallide tüm yarışmacılar finişe varırken, yarışın startı Lefkoşa Köşklüçiftlik bölgesindeki Pronto kavşağında verildi ve sırası ile Gönyeli, Boğaz, Ağırdağ, Şirinevler, Yılmazköy, Geçitköy, Lapta, Girne, Boğaz ve Gönyeli üzerinden yine Pronto kavşağında sona erdi.

 Yarış boyunca çeşitli noktalarda çeşitli sürprizler, yarışmacılara güzel anlar yaşattı. Bilhassa son SHT öncesinde yarışmacılara ikram edilen sini gatmeri tüm yarışmacılar tarafından çok beğenildi. Büyükkonuk köyünün simgesi haline gelen FATTİ ABA'nın hazırladığı sini gatmeri kısa sürede tükendi ve yarışmacılar bu enerjiyle yarışı tamamladılar.

Bir kapı numarası ile yarışa renk veren 1933 model MG TC otomobili ile Tünay Aydın da yarışın en renkli simalarından idi, ve 80 yaşındaki bu aracın hala daha yollarımızda yürümekte olması herkes tarafından büyük bir hayranlıkla izlendi.

Rallinin bir yeni sürprizi de neticelerin Pazartesi Akşamı Lefkoşa EZİÇ'te yapılacak ödül kokteyli ile açıklanacak olması.

Tüm yarışmacıların ve hakemlerin katılacağı kokteylin de Klasik Otomobil camiasında büyük bir ilgi ile beklendiği gözlemleniyor.

Yarışın neticeleri açıklanmamış olsa da camiadan alının tüyolara göre, Burçin Ali Usta, Tanju Candaş, Sinan Ruhi, Arcan Yiğit, Yıldıray Uzmaner, Ali Köroğlu ve daha bazı yarışmacıların ön sıralarda yer almaları beklenmektedir.

Bu yarışa co-pilot olarak 3’üncü yarışmacı olarak Niyazi harmandağlı ve Cenk Sarper ile katılan Zafer Altıntaş ise, neşeli tavırları ve Ali Köroğlu ile yaşanan bitmez rekabetleri ve esprileri ile güne renk kattı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler