1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Klas Farkı
Klas Farkı

Klas Farkı

Süper Lig’in lideri ile Birinci Lig’in sonuncusu arasında oynanan kupa maçında izleyenler tam sekiz gol gördü. İlk devrede yedi ikinci devrede de bir gol atıldı. Her iki takım arasında çok büyük bir klas farkı vardı. Doksan dakika boyunca rak

A+A-

 

 

 

Süper Lig’in lideri ile Birinci Lig’in sonuncusu arasında oynanan kupa maçında izleyenler tam sekiz gol gördü. İlk devrede yedi ikinci devrede de bir gol atıldı.

Her iki takım arasında çok büyük bir klas farkı vardı. Doksan dakika boyunca rakip kaleye gidemeyen tek şut atamayan bir takımla, sürekli pozisyon bulan, girdiği pozisyonları cömertçe harcayan bir takım vardı dün sahada.

Bana göre tam bir hazırlık maçı niteliğinde bir maç. İlk dakikalardan itibaren gelen gol yağmuru farkın açılmasına neden olurken, ilerleyen dakikalarda da Yenicamili oyuncuların fanteziler yapmasına neden oldu.

Aslında maç ile ilgili yazacak pek bir şey yoktu. Oynanan oyunu da fazla eleştirecek değilim. Çünkü bu gibi maçların lig maçlarına ölçü olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Rakibin zayıf olması, önümüzdeki hafta yapılacak Çetinkaya maçı öncesi için hazırlık niteliği taşıdığını söylemek de mümkün değildir.

Bana göre bu karşılaşma, Hascan, kaleci Yusuf ve Ercan gibi genç oyuncuların adaptasyonu ve sakat olan Kayhan’ın denenmesi açısından önemli olmuştur. Özellikle Hascan’ın performansının iyi olması Yenicami adına önemli bir faktör olmuştur.

Dünkü maçın yıldızı idi. Gerek orta sahadaki çalışkanlığı, gerekse asist pasları ve attığı şutlarla dikkatleri üzerine çeken en önemli oyuncuydu. Bu futbolcunun artık direk oynatılması gerekiyor.

Yaşıtlarına göre performans bakımından en iyi oyuncu konumunda. Daha önceleri ikinci devrenin sonlarına doğru oyuna giren Hacsan, dün doksan dakika oynadı ve sahada görevini yapan oyuncuların başında geliyordu. Bana göre Hascan’dan daha çok faydalanılmalıdır.

Kaleci Yusuf’a pek iş düşmedi ama topa sahip olduğu anlarda topu oyuna erken sokması bile, kendini oyuna ne kadar verdiğini gösteriyor. Ayrıca bazı pozisyonlardaki zamanlaması, bir kalecide olmazsa olmazların başında gelen önemli bir meziyettir. Bu çocukta bunlar vardır.

Oyuna ikinci devre giren Ercan ise, yeteneğini tam olarak sahaya yansıtamamasına rağmen, yine de buluştuğu toplarda olumlu hareketleri ile dikkatimi çekmiştir. Attığı gol ve golden önce kaleye arkası dönükken yaptığı röveşata hareketi, bence iyi bir futbolcu olduğunun kanıtıdır.

Evet, Yenicami dün çok rahat bir oyundan sonra turu geçti. Ancak savunmada yine çok bariz hatalar yapıldı. Akos Seper’in yokluğunda Çetinkaya karşısında bu savunma ile çok zorlanır. İltaç hocanın bu savunmaya bir çare bulması gerekecek. Akıllı, riske girmeyen ve rakip oyunculara yakın markaj yapıp yüzünü kaleye döndürmeyen bir düzenle oynamalıdır. Aksi takdirde, Cedric ve Batshi’nin bu savunmaya çok zor anlar yaşatması hiçtendir.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1269 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler