1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KKTC'de İzne Çıkması Gerekenler!
KKTCde İzne Çıkması Gerekenler!

KKTC'de İzne Çıkması Gerekenler!

1- Lefkoşa’da meydana gelen zarar, ziyan, hastalık, kötü yönetim, açlık ve tüm mağduriyetlerin, orantılı ve organize sorumluluğu sebebiyle, sırasıyla Başkan Cemal Bulutoğluları, Başbakan İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu. 2- Bütün gün k

A+A-

 

 

1- Lefkoşa’da meydana gelen zarar, ziyan, hastalık, kötü yönetim, açlık ve tüm mağduriyetlerin, orantılı ve organize sorumluluğu sebebiyle, sırasıyla Başkan Cemal Bulutoğluları, Başbakan İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu.

 

2- Bütün gün komşusunun evindeki hareketliliği gözleyip, komşu evde olan ya da olması muhtemel her hayırlı gelişmeye haset eden Nurten Hanım.

 

3- Geçtiğimiz seçimlerde UBP’ye oy vermiş olmasına ve bu seçim yine UBP’ye oy verecek olmasına rağmen her sohbette “Tüm partilere oy vedim, hiçbiri becermez!” deyen Osman Bey.

 

4- Büyükkonuk’taki EkoGün etkinliklerinde, Büyükkonuk’a petrol dolum tesisi yapılmayacağını açıklayıp yüreklere su serpen, ancak sözünde durmama konusunda rekorları olduğu için hala daha “Acaba cayar mı?” diye kuşkulanmamıza sebep olan Başbakan İrsen Küçük.

 

5- Erkek arkadaşı “Canım neyin var?” diye sorduğunda “Hiiiiç!” diye cevap verip, ancak üç saat sonra yapmakta olduğu tribini söyleyen Canan hanım.

 

6- Kuzey Kıbrıs’ı ve Kıbrıslı Türkler’i, fethedilen bir ülkenin ayaklanma eğilimli, yüzsüz halkı olarak gören, kendi iradesini mutlak varsayan, Kıbrıs’ta tek bir insan olmasa bile Kıbrıs’a jeo-stratejik anlam ve önem atfeden her türlü fetihçi zihniyet.

 

7- Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan sorunlara bakıp, doğru dürüst bir yönetim talep edeceği yerde, “Belediyeyi de özelleştirelim gitsin!” diye kendi biyo-liberal ideolojisine kar çıkaran Necati Bey.

 

8- Memeleketin içine düştüğü hali görüp de “ Ankara istemezsa, bu ülkede hiç bir şey olmaz!” deyip, kendine solcu süsü vermek suretiyle pasifizm üreten Zihni Bey.

 

9- “Kitap okumak güzel şey, ama vakit ister...” deyip, senelerce eline tek bir kitap almadığı halde, her konuda ahkam kesme hakkından asla ve asla feragat etmeyen Naciye Hanım.

 

10- ”Ne olduysa bu gacolar buraya geldikten sonra oldu...” deyip, Kıbrıslı Türk’lerin içinde bulunduğu sıkıntılardan, Hitler kıvamında, ırkçı bir yaklaşım üreten ve üstüne üstlük ırk odaklı dünya görüşü ile kendine hala solcu demeyi başaran İsmail Bey.

 

11- Köy köy, şehir şehir gezip, boş vaatler vererek milletvekili olan ve ilk seçimde de aynı yöntemle bu sonuca ulaşabileceğini zanneden ismi saymakla bitmez beyefendiler.

 

12- Yanında çalıştırdığı işçilere 7 gün, 12 saat mesai yaptıran ve her fırsatta bu ülkedeki adaletsizliklerden hayıflanan işadamı Mahmut Bey.

 

13- Neredeyse tüm Doğu Akdeniz’in falına bakıp köşe olan ve faldan kazandığı paraları gidip kumarda çatır çatır yiyen Necla hanım.

 

14- “ Bu memlekette yapacak hiç bir şey yok! Çok usandım!” deyip, tüketim toplumunun en olgun meyvası olduğunu itinayla itiraf eden Fatoş Hanım.

 

15- Sınıfta tahtaya cep telefonu numarasını yazan, “Bir şey istersanız arayın” diye “iyi niyet” belirten ve sınıfta verdiği eğitimle, evde verdiği özel ders arasındaki kalite farkının son derece belirgin olmasında çok titiz davranan anti-Mahmut Hoca.

 

16- Hala erken seçim kararı almayan ve bu kararını da “Görevimizi tamamlayıp öyle seçime gideceğiz.” gibi üçüncü sınıf bir yalanla örtmeye çalışan UBP hükümeti.

 

17- Hastahaneye gelen hastalara her türlü kabalık ve kayıtsızlığı gösterirken, kliniğe gelen hastaya Kraliçe Elizabeth muamelesi yapan anti-Hipokrat Doktor ve ücretsiz sağlık hakkını her türlü, her durumda ihlal eden anti-Sağlık Bakanlığı.

 

18- Sorduklarında, “Bu memleketten bir şey olmaz!” deyip, özünde “Beni sokmayan yılan bin yıl yaşasın” deyen, asla ve asla ucu kendine dokunacaksa hiçbir haksızlığa sesini çıkarmayan “neme lazım”cı Kadir Bey.

 

19- Şikayet ettiği tonca şey için en ufak bir alternatif üretme zahmetine dahi girmeyen, bal yapmaz arı ve türevlerinden Nalan Hanım.

 

20- Bu izne çıkması gerekenler listesini okuyup da, bu kişi ve kurumların hala izne çıkarılmamasında katkısı olan her bir yurdum insanı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler