1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KKTC PARLAMENTERLER BİRLİĞİ' TANINMA İSTİYOR
KKTC PARLAMENTERLER BİRLİĞİ TANINMA İSTİYOR

'KKTC PARLAMENTERLER BİRLİĞİ' TANINMA İSTİYOR

KKTC Parlamenterler Birliği, KKTC’nin dünya devletleri arasında çoktan hak ettiği yeri alması için zaman kaybetmeden çalışma başlatma kararı aldığını açıkladı.

A+A-

 

 

KKTC Parlamenterler Birliği, KKTC’nin dünya devletleri arasında çoktan hak ettiği yeri alması için zaman kaybetmeden çalışma başlatma kararı aldığını açıkladı.

Parlamenterler Birliği, son Greentree zirvesinde de Rum tarafı ile bir çözüme ulaşılamayacağının ortaya çıktığını, bu nedenle Türk tarafının Temmuz ayından sonra yeni ve kalıcı bir siyaset belirleyip dünyaya ilan edilmesini isteyerek, “Bize göre müzakerelere artık son verip, devletimizin tanınması için girişimler başlatmamız kaçınılmazdır” dedi.

Vedat Çelik başkanlığındaki KKTC Parlamenterler Birliği, bu sabah Meclis Mavi Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Greentree zirvesini değerlendirerek bundan sonra atılmasını arzuladıkları adımları açıkladı.

ÖTÜKEN

KKTC Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ötüken de yaptığı konuşmada, Bundan sonra KKTC’nin tanınması için çalışma yapılması konusunda Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve müzakere heyetine açık çağrı yapmakta olduklarını belirti.

Bugünden itibaren KKTC Hükümeti, Meclisi, Türkiye’nin bütün kurumları nezdinde ve Türkiye Parlamenterler Birliği aracılığıyla Türki Cumhuriyetlere ulaşarak, tanınma yönündeki çalışmalarını başlatacaklarını ifade eden Ötüken “Artık tanınma yönünde bir seferberlik başlatmak zorundayız. Çağrımız budur” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 991 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler