1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KKTC halkının eserini halk göremedi!
KKTC halkının eserini halk göremedi!

KKTC halkının eserini halk göremedi!

İstifasını sunmuş Ekonomi Bakanı Sunat Atun, Ankara’da… “Ekonomik Program KKTC halkının eseridir” yorumunda bulundu. Ne talihsiz bir açıklamadır ki Atun’un “KKTC halkının eseridir” dediği programını ‘KKTC ha

A+A-

 

 

İstifasını sunmuş Ekonomi Bakanı Sunat Atun, Ankara’da… “Ekonomik Program KKTC halkının eseridir” yorumunda bulundu. Ne talihsiz bir açıklamadır ki Atun’un “KKTC halkının eseridir” dediği programını ‘KKTC halkı’, siyasetçisi, hatta ve hatta sanırım programa katkı koyan katılımcılar bile göremedi!..

Birçok sivil toplum örgütü, akademisyen, birlik, örgüt temsilcisinin katıldığı toplantıların sonucunda ortaya çıkan program, halkla paylaşılmadı. Sadece birkaç cümle, başlıkla Atun, Ankara’da ‘şov’ yaptı.

Kendi partisinden, eski Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif bile, “3 yıllık ekonomik program çalışması yapılıyor ve kimseye fikir danışılmıyor. Biz hazırlanma aşamasında Bakan olmamıza rağmen içeriğini bilmiyoruz. Hazırlanan programdan habersizim” dedi.

Peki nasıl oluyor da ‘ekonomik program’ KKTC’nin eseri oluyor?

 


Tatar ayıp etti…

Maliye Bakanı Ersin Tatar, yine yaptı yapacağını…  Kendi televizyonunda yıllardır program yapan Dilek Kırıcı’yı canlı yayında fena halde azarladı. Programı seyredenler, diyaloglarına hayret etti, Tatar’ın öfkesine hakim olamamasını, bağırmasını çağırmasını dinledi.

Ekonomistlerle, ülke ekonomisinin tartışıldığı programda eleştirilere katlanamayarak, Kırıcı’nın programa hazırlanmadığını ve konukları yönlendirmediğine kızan Tatar, Kırıcı’ya ağır söylemlerde bulunurken, Kırıcı yapılan bu ağır söylemlerin karşısında kendini savundu, programa hazırlandığını hatta eski Maliye Bakanı Salih Coşar’dan da bilgiler aldığını söyledi.

Ancak Tatar, ikna olmadı, kendi bildiğini söylemeye devam etti.


Eroğlu, Küçük’e vurdukça vuruyor

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, adeta Başbakan İrsen Küçük’ü hedef tahtasına koydu, vurdukça vuruyor. Son günlerde Eroğlu, hangi konuda açıklama yaparsa yapsın, sözü UBP Kurultayı’na, İrsen Küçük’e getiriyor. Eroğlu ve Küçük arasındaki kavga büyürken, dün Eroğlu yaptığı açıklamalar ile bir kez daha Küçük’e saldırdı.

Eroğlu, “Unutulmaması gereken, rekabetin parti içinde olduğudur. Her iki senede tekrarlanan yarışta kırılmalar olacaksa, partinin ayakta kalması mümkün olmayacaktır” diyerek Küçük’e yine göndermede bulundu.


Mağdurum da mağdurum!

Aklıma birkaç soru takıldı, cevabını arıyorum.

Muhalif olduğu için kaç insan dışlandı bu ülkede?

Kaç insan haksızlığa uğradı bu ülkede?

Kaç insan ayrımcılığa uğradı?

İşe alınmayan, işten atılan, sürgün edilen, baskıya maruz kalan kaç insan vardır?

Despotizme karşı kaç insan mücadele etti bu ülkede?

 “Partinden istifa et, çocuğunu işe alalım” kaç insana yapılmış ahlaksız bir tekliftir bu ülkede?

Kaç ailenin hayatı zehir edildi partizanlık yüzünden bu ülkede?

Bu ülkenin kaç evladı partizanca uygulamalar nedeniyle yurdundan göçüp hayatını yabancı ülkelerde kurmak zorunda kaldı?

Bu ülkenin kaç evladı siyasi görüşleri için bedel ödedi dik durarak ömrü hayatında?

Onlarca? Yüzlerce? Binlerce? On binlerce?

 

Ali BİZDEN

 


 

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı ileriki bir tarihe ertelendi

 

“Hey gidi koca KKTC hey!

Milli Eğitim Bakanlığı’na 3 senede 4 defa atama yapmayı bilip de, bir tadilatı 3 ayda beceremeyenlerle yolun nereye varacağını kestiremez oldum artık!

Kişileri değiştirerek beceriksizliği kişiselleştirmek de sökmez bu vakitten sonra bilesiniz ha!

Kongrelerde, kurultaylarda nefes tüketip, bu memleket için ne kadar büyük bir hizmet yarışı içinde olduklarını anlatacaklarına, düğünlerde, cenazelerde boy gösterip insanların birey birey hal ve ahvalini soracaklarına, toplumu ve devleti düşünüp daha kalıcı ve üretken işler yapsalar desek, ukala diyecekler bize. Üstüne de baskının, ambargonun binini uygulayacaklar şimdiki gibi…”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Ne oluyor bize böyle?

 

“Ne olacak bu işin sonu?

Kimse yanıt veremiyor bu soruya…

Kimse umursamıyor yitirilen canları…

Her Allah’ın günü trafik kazası haberleriyle karşı karşıya kalıyoruz.

Bunun yanında iş kazalarında da artış var.

Ormanlarımız da ölüyor; hava kirliliği, çevre kirliliği öldürüyor…

Yediğimiz sebzeler, meyveler, içtiğimiz sularla da kendi kendimizi zehirliyoruz.

Ne bedensel, ne ruhsal açıdan toparlanabiliyoruz…

Büyük tehlike altındaki çevremiz ve doğamızın da toparlanabilecek, dengelenebilecek hali kalmamış zaten.

Bizimle birlikte çevre ve doğa da bitiyor, tükeniyor.

Adanın bu yarısını resmen çölleştiriyoruz…  

Ne bırakacağız gelecek kuşaklara?”

 

BİLBAY EMİNOĞLU

 


 

 

“Vakıf arazisinin külliyeye yasa, usul ve eşitliğe aykırı verildiğini gösteren bulgularımız UBP vekillerince yok sayıldı ve rapor onaylandı.”

Özdil NAMİ’nin profilinden

***

“UBPnin bazı icraatlarını eleştireyim dedim, sora baktım doğru icraat yok. Vazgeçtim!”

 

Ahmet SAYDAM’ın profilinden

 

 


“KKTC ilk kez kendi insan gücünü kullanarak ve kendi insan gücünden emin olarak bir program hazırlamıştır Şuna emin olunuz ki sivil toplumun oluşturduğu bu programa sadece ufak tefek teknik rötuşlar yapılmıştır. Geriye kalan tüm öneri ve fikirler katılımcıların düşüncelerini yani insanımızın beklentilerini yansıtmaktadır.”

 

SUNAT ATUN (Ekonomi Bakanı)

 


“Konu hakkında Meclis Araştırma Komitesi kurulmuş olup bu komite çalışmalarına devam ederken hükümetin böyle bir Komite yokmuş gibi davranarak bahse konu inşaatın temel atma törenine katılması ve arazide oldu bittiler yaratılmasına ortak olması Meclisin iradesine karşı yapılmış son derece büyük bir saygısızlık olarak değerlendirilmektedir.”

 

MEHMET ÇAĞLAR (CTP Vekili)

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

‘Atatürk büstü yanına benim heykelim dikilecek” diyen TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın bu isteği gerçekleşti. Dün sosyal medyada bu fotoğraf paylaşıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler