1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KKTC FUARINA 'TÜRK MALI' DAMGASI
KKTC FUARINA TÜRK MALI DAMGASI

KKTC FUARINA 'TÜRK MALI' DAMGASI

36. KKTC Uluslararası Fuarı, 8 Haziran Cuma günü başlıyor. KKTC’den 116, Türkiye’den de 35 katılımcının yer alacağı fuar 17 Haziran’a kadar sürecek.

A+A-

 

 

36. KKTC Uluslararası Fuarı, 8 Haziran Cuma günü başlıyor. KKTC’den 116, Türkiye’den de 35 katılımcının yer alacağı fuar 17 Haziran’a kadar sürecek.

Fuarın açılışını Cuma günü saat 19.00’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yapacak. Açılışa Türkiye Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Özgür Volkan Ağar ve Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Ahmet Enes Tekcan da katılacak.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Sanayi Dairesi organizasyonuyla bu yıl 36.’sı düzenlenecek KKTC Uluslararası Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Lefkoşa Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’nda yer alacak.

Sanayi Dairesi Müdürü Soley Akçaba’nın açıklamasına göre, yerli ve ithal ürünlerle hizmetlerin tanıtımının yapılacağı fuar, 3 bin metrekaresi kapalı, 5 bin metrekaresi açık olmak üzeren toplam 8 bin metrekarelik alanda yer alacak.

Sadece mal ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı fuarda bu yıl da sıcak satış olmayacak. Fuarda, sosyal ve kültürel etkinliklerle eğlenceler olacak; çocuklar için lunapark açılacak. Fuarı gezmeye geleceklere, katılımcıları ve ürün gruplarını içeren fuar kataloğu ve fuar amblemli naylon poşetler promosyon olarak dağıtılacak.

Fuara KKTC’den 37 sanayici-imalatçı, 64 ithalatçı ve 15 tanıtım amacıyla toplam 116 firma ve kuruluş katılacak.

Türkiye’den katılımcılar “Türk malı” imajının öne çıkarılması amacıyla Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından milli katılım çerçevesinde organize edildi. Türkiye’den bir kurum ve 34 firma fuara katılarak mal ve hizmetlerini tanıtacak.

İki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesi ve yeni işbirliği olanakları yaratılması için Akdeniz İhracatçı Birlikleri ve İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi’nin ortak yer alacağı bir bilgilendirme standı kurularak tüm ihracatçı birliklerinin yayınları sergilenecek.


 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler