1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KKSF’DEN HEYET İSTANBUL’DA
KKSF’DEN HEYET İSTANBUL’DA

KKSF’DEN HEYET İSTANBUL’DA

Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Dünya Satranç Olimpiyatı’na Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu, Türkiye Satranç Federasyonu’nun özel daveti ile gözlemci olarak katıldı

A+A-

 

 

 

 

 

Dünyanın en önemli satranç aktivitesi olan Dünya Satranç Olimpiyatı’nın 40’ıncısı bu yıl Türkiye İstanbul’da düzenleniyor. 27 Ağustos – 10 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen 40. Dünya Satranç Olimpiyatı dün düzenlenen muhteşem bir açılış töreni ile başladı. 40.

 

AÇILIŞA KATILDILAR

Dünya Satranç Olimpiyatı 158 farklı ülkenin katılımı ile iki farklı kategoride İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Türkiye Satranç Federasyonu’nun özel davetlisi olarak KKSF Başkanı Bahadır Volkan Yönetim Kurulu üyeleri Halil Şentuğ, Behçet Çelebi, Ahmet Kansal ve Mehmet Özerkman açılış törenine katıldılar.

 

GÖZLEM YAPACAKLAR

Dünya Satranç Federasyonu’nun (FIDE) KKTC’nin siyasi konumu nedeni ile resmi üyesi olamayan ve dolayısı ile olimpiyatlara katılması mümkün olmayan Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu olimpiyata sadece gözlemci olarak katıldı.  40. Dünya Satranç Olimpiyatında en iddialı ülkeler Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Çin, Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri ve Macaristan olarak görünüyor. Türkiye organizatör olarak genel kategori ve kadınlar kategorisine Türkiye, Türkiye 2016 ve Türkiye 2023 isimleri ile altı farklı takım ile katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 411 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler