1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Kızgın şiş ile bacaklarını yaktı, işkence etti…”
“Kızgın şiş ile bacaklarını yaktı, işkence etti…”

“Kızgın şiş ile bacaklarını yaktı, işkence etti…”

Mağusa’da üvey oğluna işkence eden M.D, 1 yıl sonra Sosyal Hizmetler Dairesi’nin şikayeti üzerine tutuklandı!

A+A-

Mağusa’da birlikte yaşadığı 8 yaşındaki üvey oğlu B.B’ye 2016 yılında kızgın şiş ile her iki bacağını yakarak işkence eden ve 2017 yılında ise tokat atarak ciddi darpta bulunan üvey baba M.D Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yapılan şikayet üzerine tutuklandı.

Mağusa’da birlikte yaşadığı 8 yaşındaki üvey oğlu B.B’ye 2016 yılında kızgın şiş ile her iki bacağını yakarak işkence ettiği iddia edilen ve 2017 yılında ise tokat atarak ciddi darpta bulunduğu öner sürülen üvey baba M.D Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yapılan şikayet üzerine tutuklandı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı,  teminata bağlanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

 8 yaşındaki B.B ise Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından bir yakınının bakımına verildi.

“Çocuğa kızdı, işkence etti...” iddiası

Meselenin tahkikat memuru İbrahim Bulut, zanlı M.D’nin 2016 yılı ile 15 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalyalılar bölgesindeki evinde beraber yaşadığı 8 yaşındaki üvey oğlu B.B’nin kendisini bir çok sebepten dolayı kızdırdığı gerekçesiyle evinde bulunan şişleri bacağına sokarak ve birçok kez de B.B’nin vücudunun muhtelif yerlerine tokatlar atarak ciddi şekilde darp ettiğini açıkladı.

22 Kasım 2017 tarihinde Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından polise şikayet geldiğini belirten Bulut, zanlının şikayet üzerine tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini açıkladı.

 Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Bulut, TC vatandşı olan zanlı M.D’nin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç: “Ağır teminat şartı vermeyi uygun bulurum...”

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı M.D işlemiş olduğu “Ciddi darp” suçunun yasada hafif suç olarak yer aldığını ve 3 yıla kadar hapis cezası gerektirdiğini belirterek, müştekinin yaşının 8 oluşunu ve doktor raporuyla da suçun desteklendiğini göz önünde bulundurduğu zaman ithamın nevinin hafif değil oldukça ağır olduğunu açıkladı.

Zanlının aleyhindeki ithamı destekleyen şahadet olduğu bulgusuna vardığını ifade eden Asafoğulları, zanlının ileride yargılanması ve mahkum edilmesi halinde hafif bir ceza tayin edilemeyeceği inancında olduğunu vurguladı.

Asafoğulları, TC vatandaşı olan zanlının yargılanmaktan kaçabileceğini de göz önünde bulundurduktan sonra ağır teminat şartı vermeyi uygun bulduğunu belirtti.

Asafoğulları, zanlı M.D’nin  kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 10 bin TL nakdi teminat ödemesine, 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 4 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 3668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler