1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIYAK' İDDİALARI YENİDEN
KIYAK İDDİALARI YENİDEN

'KIYAK' İDDİALARI YENİDEN

Vakıflar Bankası şubesi ‘Atakara’ işletmesinde: Vakıflar, niçin ‘Atakara’yı seçti? Vakıflar Bankası, Alsancak’ta “şube” olarak bir “benzin istasyonu”nu seçti, geçmişte Cumhuriyet Meclisi’nd

A+A-

 

Vakıflar Bankası şubesi ‘Atakara’ işletmesinde:

Vakıflar, niçin
‘Atakara’yı seçti?

 

Vakıflar Bankası, Alsancak’ta “şube” olarak bir “benzin istasyonu”nu seçti, geçmişte Cumhuriyet Meclisi’nde gündeme gelen “kıyak” iddiaları yeniden konuşulmaya başlandı.
İstasyonun, Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın kardeşine ait olması çeşitli soru işaretlerini de beraberinde taşıdı. Vakıflar Bankası Karaoğlanoğlu şubesi için yıllık, 12 bin sterlik kire bedelinin peşin ödendiği de iddia edildi.
Vakıflar Bankası’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı, “ödeme ve kira koşulları” hakkında da bilgi verilmedi.
Bankanın şubesinin Alsancak’ta bulunan ve Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın kardeşine ait olan Atakara Petrol İstasyonu içerisindeki dükkâna taşınması konusu, hayata geçirildi.
Meclis’te de gündeme gelen yeni şubenin, Başbakan İrsen Küçük tarafından “durdurulduğu” açıklanmıştı.
Benzin istasyonundaki şube binası için Vakıflar Bankası, Karaoğlanoğlu şubesini de kapattı.

12 bin sterlin peşin ödendi mi?
İddialara göre, Alsancak’ta bulunan ve Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’nın kardeşine ait olan Atakara Petrol İstasyonu içerisindeki dükkâna taşınan Vakıflar Bankası Karaoğlanoğlu şubesi için yıllık kira bedeli olan 12 bin sterlin peşin ödendi.

 

Neden Atakara Petrol İstasyonu?

Alsancak’ta bulunan bütün bankalar anayol üzerine konuşlanmışken, Vakıflar Bankası’nın neden anayolda değil de Alsancak’ın girişinde bulunan Atakara Petrol İstasyonu içerisine yerleştirilmesi de bölgede tartışma yarattı.

Kalyoncu: “Devlet dâhil, her şey UBP kurultayı için…”

Vakıflar Bankası Karaoğlanoğlu şubesinin, Alsancak’a taşınması konusunun daha önce de Meclis’te gündeme taşındığını belirten Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP – BG) Milletvekili Ömer Soyer Kalyoncu, konu ile ilgili Başbakan İrsen Küçük’e bazı sorular yönelttiklerini kaydetti. Alsancak’ta bulunan ve Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’ya ait olduğu bilinen Atakara Petrol İstasyonu içerisindeki dükkânın; neden Vakıflar Bankası Şubesi için kiralandığını, yıllık kira bedeli olan 12 bin Sterlin’in neden peşin yatırıldığını ve bölgede daha uygun fiyata dükkânlar varken neden daha pahalı olan bu dükkânın seçildiği sorularını sorduklarını ifade eden Kalyoncu, ayrıca bölgede beş benzin istasyonu varken böyle bir ayırımın rekabet açısından da haksızlık yaratacağını Başbakan İrsen Küçük’e belirttiklerinin altını çizdi. Konu ile ilgili soruların ardından Başbakan İrsen Küçük’ün konudan haberi olmadığını açıkladığını belirten Kalyoncu, Küçük’ün not aldığını ve birkaç gün içerisinde taşınmanın durdurulduğunu da sözlerine ekledi.
Meclis’in tatile girmesi ve UBP Kurultayı öncesi kongrelerin başlaması ile bahsi geçen taşınmanın gerçekleştirildiğini ifade eden Kalyoncu, Küçük’ün kendine yandaş toplamak adına konuyu tekrardan hayata geçirdiğini ifade etti. Yaklaşan Kurultay nedeni ile bu tür peşkeşlerin sıklaştığına değinen Kalyoncu, devlet dâhil ülkenin tamamının UBP Kurultayı doğrultusunda yönlendirildiğinin de altını çizdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler