1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIVANÇ'IN 'EŞİ' MİLLİYET TV'YE KONUŞTU
KIVANÇIN EŞİ MİLLİYET TVYE KONUŞTU

KIVANÇ'IN 'EŞİ' MİLLİYET TV'YE KONUŞTU

“KIVANÇ'IN ELİNİ TUTUYORUM DİYE SOKAKTA KIZLAR ÜZERİME ATLADI' SEFA KARAHASAN Derviş Zaim'in 'Gölgeler ve Suretler' filminde oynadıktan sonra tüm hayatı değişen Kıbrıslı Hazar Ergüçlü'nün oyunculuk kariyeri "Kuzey Güney"le devam ediyor.

A+A-

 

 

“KIVANÇ'IN ELİNİ TUTUYORUM DİYE SOKAKTA KIZLAR ÜZERİME ATLADI'

 

 

SEFA KARAHASAN

 

Derviş Zaim'in 'Gölgeler ve Suretler' filminde oynadıktan sonra tüm hayatı değişen Kıbrıslı Hazar Ergüçlü'nün oyunculuk kariyeri

"Kuzey Güney"le devam ediyor. Kanal D'nin bu sezon 2. yılına girecek olan dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ'un eşini canlandıran Ergûçlü, Kıbrıs tatili sırasında ailesiyle beraber sorularımızı yanıtladı.

 

Ünlü olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

 

Ünlü olduktan sonra bende hiçbir değişiklik olmadı ama etrafımdaki insanlarda bir takım değişiklikler gördüm. Herkes bir anda ilgilenmeye başladı. Aşırı ilgi oluştu. Beni sevmeye başladılar. Bana karşı tavırlar hep iyi oldu. Herkes daha bir yardımcı olmaya çalıştı. Hatta bir mağazada, omzuma vurup yanımdan geçen tezgâhtarlar artık beni "Hazar hanım hoş geldiniz, buyrun" diye karşılıyor. Katalog ve hediyeler veriyorlar. Bu ilgi karşısında "Vay be" falan oluyorsunuz. O insanlar sevgilerini dile getiriyorlar. Bazı insanların eski durumlarını bilmeme rağmen, bende şu anki ilgileri pek de kötü bir duygu uyandırmıyor.

 

Hiç size çok büyük rahatsızlık veren durumlar oldu mu?

 

Rahatsız olduğum herhangi bir durumla karşılaşmadım. İnsanlar diziyi çok izliyorlar. Kendileriyle özdeşleştiriyorlar. Ama tepkileri rahatsız etmiyor. Çünkü tepki almak bence başarının göstergesidir. Mesleğim konusunda, ailemden çok destek görüyorum. Çok zorlandığım zamanlar oluyor ama her zaman baha çok destek oluyorlar. Hep yanımda duruyorlar. Bazen bu işi yapamayacağımı düşündüğüm zamanlar oluyor, boşlukta kaldığım anlar yaşıyorum ama annemin ve babamın varlığı bana güç veriyor. Senaryomu aldım mı hemen anneme danışırım. Anneme ve babama bu konuda çok güvenirim.

 

Bir Kıbrıslı olarak İstanbul'a geldikten sonra dil konusu başta olmak üzere sizi zorlayan şeyler oldu mu?

 

Kıbrıslı Türkü olarak İstanbul'da zorlanmıyorum. Art niyetle değil, ancak insanlar Kıbrıs şivesiyle konuşmayı çok sempatik bulduğu için "Kıbrıslı gibi konuşsana" falan diyorlar. Bana kimse Türkiye'de öteki gibi davranmıyor. İstanbul çok büyük bir şehir, çok daha hızlı olmak gerekiyor. Kıbrıs'ta 15 dakikada bir şehir değiştiriyorsun. Ama İstanbul'da bir sokaktan bir sokağa gidemiyorsun.

 

Kıvanç Tatlıtuğ ile oynadığınız sevişme sahnesi çok konuşulmuştu. O sahnede zorlandınız mı?

 

Hiç zorlanmadım. O sahnede hiçbir şey yoktu. Orada sevişmiş görüntüsü verdik. Maşallah bayağı da işe yaramış. Beni rahatsız eden pek bir şey yoktu. Orada'mış'gibi yaptık.

 

Oyunculukta kurallarınız var mı?

 

Beni heyecanlandıran, rahat ve mutlu hissettiren her karakteri rahatlıkla oynarım.

 

O sahneden sonra nasıl yorumlar aldınız?

 

Bir arkadaşımdan o sahne sonrasında çok saçma bir tepki aldım. "Senin yaşın daha kaç" gibi bir yorum yaptı. Şoke olmuştum, gülme krizine girmiştim. "O ne demek yani, bu benim işim" cevabını vermiştim.

 

Kıvanç Tatlıtuğ nasıl bir oyuncu?

 

Çok iyi bir oyuncu. Kıvanç'la oynamak çok güzel bir duygu. Onun karşısında oynamak çok keyifli.

 

Böyle çok sevilen bir oyuncunun eşini oynadıktan sonra ilginç tepkiler geldi mi?

 

Kıvanç'ın eline dokunduğum için "Sen Kıvanç'a dokunuyorsun" diye sokakta üzerime atlayan kızlar oldu.

 

Bundan sonra kiminle beraber oynamak istersiniz?

 

Mesela Al Pacino ile kim oynamak istemez ki? Büyük düşünmek ama büyük konuşmamak lazım. Önce önümüzü görelim. Ne yapıp yapamayacağımı göreyim.

 

Kimlere hayransınız?.

 

"Nicole Kidman ve Şener Şen'e hayranım    "

 

 

 

Bu arada Zübeyr Şaşmazdın "Açlığa Doymak" filminde eylemci bir kızı oynadınız. Biraz rolünüzden bahseder misiniz?

 

Bir dönem filmi. Çok güzel bir ekiple, çok başarılı bir iş çıkardığımızı düşünüyorum, inanılmaz bir deneyimdi. Yeni rolümle ilgili çok çalıştım. Ölüm oruçlarıyla ilgili kitaplar okudum, çok belgesel izledim. Yönetmenim rolüm konusunda bana çok destek oldu. Eylemci kız rolü, çok derinliği olan bir karakterdi..

 

Kıbrıslıların yorumlan nasıl?

 

Kıbrıs'ta insanlar benimle çok büyük gurur duyuyor. Tanıyan, tanımayan birçok insan sevgi gösterisinde bulunuyor.

 

Kalbiniz dolu mu?

 

Şu an bir ilişkim yok. Zaten ilişkiyi düşünecek durumda değilim. Ona odaklı değilim bu aralar. Kıymet bilen insan bu zamanda çok az bulunuyor. Kibar, hassas insanlarla birlikte olmayı tercih ederim. Arkadaş ve her anlamda.

 

Nasıl bir karaktere sahipsiniz?

 

Ben çok unutkan biriyim. İnsanların iyi yüzlerini gördükten sonra yaptıkları kötülükleri unutuyorum. Ben insanlara kötü, kaba davranamam. Mesafe koyarım sadece. Aslında çok utangaç biriyim.

 

Kıbrıs toplumunu nasıl anlatırsınız?

 

Haddime değil ama Kıbrıs Türk toplumu olarak biraz çekingeniz galiba. Ben de fazla cesur değilim ama buna ihtiyacımız var sanki. Bazen, "Ne vardı şimdi ben Kıbrıs'ta olsaydım" diye düşünüyorum. Ama öyle değil, mücadele etmek ve hem kendimiz, hem de toplumumuz adına başarılı olmak gerek. Böylesi daha iyi oluyor. Bir kere cesaret edip gitmek, biraz dünyaya açılmak lazım. Daha büyük şeyler yapmak için gitmek lazım.

 

 

 

 

'FİLM ÇEKİMİNDEN SONRA KIZIMIZ ELİMİZDEN UÇTU'

 

Baba Süleyman bey, kızınız Türkiye'de çok tanınıyor. Neler hissediyorsunuz?

 

Hazar'la gurur duyuyorum. Bütün babaların yaşadığı olay; küçücük kızım büyümüş. Ne zaman, nasıl büyümüş benim yanımdan gitmiş. Bunun verdiği bir duygusallık var.

 

Hazar'ı nasıl anlatırsınız?

 

Deli kızım çok cesur. Biraz maceraperest diyebiliriz. Huysuzlukları bütün kızlarda olduğu kadar. En sevdiğim huyu çok dürüst olması ve yalan söylememesi, sevmediğim huyuna gelince annesine epeyce şımarıklık yapar. Ama mutlaka bir noktada anlaşırlar.

 

Kızınızın ne olmasını isterdiniz?

 

Kızımın hukuk okumasını istiyordum. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'na gidiyordu. "Tamam gitsin, oralarda oyalansın, günü geldiğinde ben onu ikna ederim" diyordum ama öyle olmadı. Derviş Zaim'in "Gölgeler ve Suretler" filmiyle birlikte Hazar'ın bütün hayatı değişti.

Kızımız elimizden uçtu.

 

Anne Neşe hanım siz Hazar'ın oyunculuk kariyerini nasıl yorumluyorsunuz?

 

"Gölgeler ve Suretler"le başlayan süreç Hazar için büyük bir şans oldu. "Kuzey Güney" gibi bir projede yer alması da bu yolda çok önemli bir adım yeteneğinin keşfedilmesi Hazar'ın daha hızlı ilerlemesine vesile olacak.

 

Siz de mi hukukçu olmasını isterdiniz?

 

Hukuk gibi bir takıntım olmadı. Lisedeki son yılında da İngiltere'de sanat ve tiyatro okuma hedefi vardı. Derviş Zaim'in teklifi Hazar'ın bu hedefini netleştirmesini sağladı. Ben de bu konuda kendisine destek verdim.

 

Hazar'ın hangi özelliğini seviyorsunuz?

 

Kıbrıslıların dediği gibi yufka yüreklidir. Çok dürüst bir kızdır. Düşündüğünü söyler. İnsanlara çok güvenir, belki biraz daha temkinli olması gerekir diye düşünüyorum. Komik bir kızdır, sıcakkanlıdır. Çalışmaya başladıktan sonra ortaya çıkan en güzel özelliklerinden biri de disiplinli ve çalışkan olması. Bunlar en sevdiğim özellikleri. Sevmediğim özellikleri de fazla öfkelidir. Çok çabuk sinirleniyor ve bu özelliğinin kendine zarar vermesinden korkuyorum.

 

Aranızda nasıl bir ilişki var?

 

Sürekli bir annelik ve öğüt verme modum var. Ancak ilişkimizin en güzel yanı tartışsak da her şeyi konuşabilmemiz.'Eylemci kız rolü için.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler