1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KITREB BAŞKANLIĞINA İBRAHİM ALTINER GETİRİLDİ
KITREB BAŞKANLIĞINA İBRAHİM ALTINER GETİRİLDİ

KITREB BAŞKANLIĞINA İBRAHİM ALTINER GETİRİLDİ

KITREB’ten yapılan açıklamaya göre, olağan genel kurulun sonucunda iki yıl boyunca görev yapacak yetkili kurullar belirlendi.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Rehberler Birliği ( KITREB ) başkanlığına İbrahim Altıner getirildi.

 

KITREB’ten yapılan açıklamaya göre, olağan genel kurulun sonucunda iki yıl boyunca görev yapacak yetkili kurullar şu şekilde belirlendi.

 

YÖNETİM KURULU

 

Başkan İbrahim Altıner; Asbaşkan Serhan Güneyli; Genel Sekreter Mehmet Karamanoğlu; Sayman İbrahim Kalyoncu; Faal Üyeler Mustafa Tolgalı, Kerem İlhan ve Rüştiye Gülmez.

 

DİSİPLİN KURULU

 

Başkan Can Kabakçı; Sekreter Hülya Özkartal; üyeler Şükrü Tolgalı, Omaç Tekgüç, Teslime Haklıgil.

 

DENETLEME KURULU

 

Bayram Coşkuner, Alper Enginsu, Umut Eserer.

 

Açıklamada, KITREB’in Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile turizm sektöründe faaliyet yürüten sektörün tüm bacaklarını oluşturan kardeş kurumlar ile iyi işbirliği yürüterek, ülke turizminin hak ettiği noktaya taşınması için çalışmalarını yürüteceği ifade edildi.

 

Tüm dünyada olduğu gibi, KKTC’de de turist rehberlerinin ülke tanıtımında en önemli rolu oynayan turizm elçileri olduğuna işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:

 

“Turizmde başarılı olmuş tüm ülkeler, turist rehberliği sorunlarını çözmüş ülkelerdir. Çünkü turist rehberi katkısı olmadan başarılı bir turizm hareketinden söz edilmesi mümkün değildir. Kısacası turist rehberi olmadan turizm olamaz. 1977 yılından beri örgütlü bulunan KITREB, 2008 yılında yasasına kavuşması ile kurumsallaşma yolunda büyük bir yol kat etmiştir. KITREB, turizm beklentisinin yüksek olduğu 2012 yılında tüm sektörlerle işbirliği içerisinde olup, KKTC turizmine katkı koymaya devam edecektir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler