1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİTAP FUARI 27 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
KİTAP FUARI 27 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

KİTAP FUARI 27 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Işık Kitabevi tarafından 25’incisi düzenlenen Kitap Fuarı, 27 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.

A+A-Işık Kitabevi tarafından 25’incisi düzenlenen Kitap Fuarı, 27 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.

Kızılbaş Kilisesi-Gençlik Merkezi’nde yer alacak Kitap Fuarının bu yılki ana teması “Sancı” ( Kıbrıs, Ortadoğu ve Dünyada) olacak.

Fuar, 10.00-13.00, 17.00-24.00 arasında açık olacak. Pazar günleri ise 17.00-24.00 arası gezilebilecek. Fuarda tüm kitaplar yüzde 10 indirimli olarak satılacak.

Işık Kitabevi Sahibi Nahide Merlen bu sabah Gençlik Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek fuar programı hakkında bilgi verdi. Basın toplantısına Gençlik Merkezi’nden Ayşen Aligüllü, Edebiyatçı-Şair Gürgenç Korkmazel ve Işık Kitabevi’nden Serkan Tansel de katıldı.

MERLEN

Işık Kitabevi Sahibi Nahide Merlen, çeyrek asırdır kendi emekleri ve uğraşları ile kitap fuarı düzenlemekte olduklarını belirtti.

Bu yıl 25’incisi yapılacak Işık Kitabevi Kitap Fuarı’nın 27 Ağustos Pazartesi akşamı başlayacağını ve 7 Eylül Cuma gününe kadar devam edeceğini kaydeden Merlen, bu yıl açılışta yazarlar buluşması da yapacaklarını ifade etti.

Fuarın bu yılki temasının “Sancı” olduğunu belirten Merlen, fuara Türkiye’den Karin Karakaşlı, Yunanistan’dan Syriza Merkez Komitesi Üyesi Panos Kosmas ve Suriye konusunu tartışmak için de Hüsnü Mahalli’nin konuk olacağını söyledi.

Bu yıl Gençlik Merkezi’nin bir gece düzenleyeceğini, Fema İnteraktif Tartışma Atölyesi’nin de toplumsal hareketleri tartışacağını kaydeden Merlen, bu yılki Onur Ödülü’nün de “çalışanların işyerini yönetebileceğini göstermeleri” nedeniyle Dome Hotel çalışanlarına verileceğini belirtti.

Merlen, kitapların TC fiyatlarının yüzde 10 altında satılacağını ve tüm etkinliklerin de 20.30’da başlayacağını ifade etti.

FUAR PROGRAMI

Işık Kitabevi tarafından 25’incisi düzenlenen kitap fuarı 27 Ağustos Pazartesi akşamı saat 20.00’de açılacak. Açılışta Dome Otel çalışanlarına Onur Plaketi verilecek.

Kıbrıs Mutfak Profesyonelleri Derneği’nin kokteylinde Gommalar gurbu müzik dinletisi gerçekleştirecek ve yazarlar imza verecek.

28 Ağustos ile 7 Eylül arasındaki etkinlikler ise Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak.

28 Ağustos Salı akşamı“Eğitim’de Sancı Paneli” yer alacak. Moderatörlüğünü CTP-BG Milletvekili Mehmet Çağlar’ın yapacağı panelde konuşmacılar Hasan Alicik, Mehmet Çağlar, Yılmaz Akgünlü , Yusuf Suiçmez olacak.

29 Ağustos Çarşamba akşamı Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Anı Gecesi” yapılacak.

30 Ağustos Perşembe akşamı “Ekonomide Sancı Paneli” yer alacak ve panelde Ünal Akifler, Fatma Lisaniler, Mustafa Besim konuşacak. Fatma Lisaniler Panelin moderatörlüğünü de yapacak.

31 Ağustos Cuma akşamı ise “Yunanistan’da Sancı ve Syriza Deneyimi” konferansı yer alacak. Konferansa konuk olarak Syriza Merkez Komitesi Üyesi Panos Kosmas katılacak. Çeviriyi ise Serkan Karas yapacak.

1 Eylül Dünya Barış Günü’nün ardından 2 Eylül Pazar gecesi Karin Karakaşlı’nın katılacağı Söyleşi – Konferans yapılacak. Moderatör ise Hakan Karahasan olacak.

3 Eylül Pazartesi gecesi “Siyaset’te Sancı Paneli” yer alacak. Niyazi Kızılyürek’in moderatörlüğünü yapacağı panele Bengü Şonya , Asım Akansoy , Cemal Özyiğit konuşmacı olarak katılacak.

4 Eylül Salı gecesi Fema İnteraktif Tartışma Atölyesi “Sancının İlacı: Yeni Toplumsal Hareketler” etkinliğini yapacak. Etkinlikte, Tegiye Birey “Anti-militarizm ve Vicdani Ret”, Faize Erdoğan “Engels(siz)siniz”, Hasan Sarpten “Dünyada ve Kıbrıs’ta Ekolojist Hareket”, Devrim Barçın “Toplumsal Hareket Sendikacılığı” ve Doğuş Derya “Feminizm ve Kuir Politikası” konularında konuşacak.

5 Eylül Çarşamba gecesi “Edebiyat’ta Sancı” Panelinde Hakkı Yücel, Tufan Erhürman, Gürgenç Korkmazel konuşacak ve moderatör Neşe Yaşın olacak.

6 Eylül Perşembe gecesi “Suriye ve Ortadoğu” konferansını Hüsnü Mahalli verecek.

7 Eylül Cuma gecesi ise “Gençlik Formu: Gelecek Geldi” etkinliğinde Mehmet E. Vaiz, Seda Akiskal, Rahme Veziroğlu, Ceren Göynüklü, Cansu Nazlı, Turgut Denizgil ile isteyen diğer katılımcılar yer alacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler