1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİTAP DOSTLARI HAN’DA BULUŞTU
KİTAP DOSTLARI HAN’DA BULUŞTU

KİTAP DOSTLARI HAN’DA BULUŞTU

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da altı gün boyunca birbirinden renkli aktivitelerin düzenlendiği ve ünlü isimlerin konuk olduğu 48. Kütüphane Haftası, Büyük Han’da gerçekleştirilen “3. Geleneksel Kitapla Buluşma” etkinliği ile son bu

A+A-

 

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ve Kütüphane Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği 48. Kütüphane Haftası sona erdi.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da altı gün boyunca birbirinden renkli aktivitelerin düzenlendiği ve ünlü isimlerin konuk olduğu 48. Kütüphane Haftası, Büyük Han’da gerçekleştirilen “3. Geleneksel Kitapla Buluşma” etkinliği ile son buldu.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta 1964 yılından bu yana, Mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası, UKÜ’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çevik Uraz Konferans Salonu’nda 28 Mart Pazartesi açılışı yapılan etkinlikler hafta boyunca kültür ve sanat ağırlıklı olarak devam etti.

 

 

KİTAP DOSTLARI BÜYÜK HAN’DA BULUŞTU

Kütüphane Haftası’nda düzenlenen etkinliklerin sonuncusu “3. Geleneksel Kitapla Buluşma Vakti” oldu. Üç yıldır Büyük Han’da düzenlenen etkinliğe Üniversite’nin öğrencileri ile akademik ve idari çalışanları da katıldı.

Kütüphane Haftası’nın son etkinliği olan “3. Geleneksel Kitapla Buluşma Vakti” ile ilgili görüşlerini aktaran UKÜ Kütüphane Müdürü Gülten Sala 48. Kütüphane Haftası’nın, UKÜ’de altı yıldır düzenlendiğini, araştıran, sorgulayan, okumayı seven nesilin yetişmesi için bu haftada zengin içeriğe sahip etkinlikler düzenlediklerini anlattı.

Senaca’nın “Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır” sözünü bu yılki Kütüphane Haftası’nın sloganı olarak seçtiklerini söyleyen Gülten Sala kültür, sanat, eğlence içerikli aktivitelerle birlikte sosyal etkinliklere de ağırlık verdiklerini belirtti. Sala, vermek istedikleri mesajın sadece kitap okumayı teşvik etmek değil; aynı zamanda çocukları ve yaşlıları ihmal etmemek ve onlara gereken ilgi ve önemi göstermek şeklinde sosyal içerikli bir mesaj da olduğunu kaydetti.

 

“AMAÇ OKUMANIN ÖNEMİNİ HATIRLATMAK”

Etkinliğe katılan UKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer de Kütüphane Haftası çerçevesinde Büyük Han’da düzenlenen etkinliğin önemine işaret ederek “Bugün burada geleneksel hale gelen kitap okuma etkinliğindeyiz. Amaç; okumanın önemini, özellikle de genç nesile hatırlatmak ve bu konuda onları bilinçlendirmekti. Görüyorum ki önceki yıllara göre sadece üniversite öğrencilerimizin değil; vatandaşın ve burayı gezen turistlerin de ilgisi daha yoğun.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 562 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler