1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİŞMİR’DEN GÜMÜŞ MADALYA
KİŞMİR’DEN GÜMÜŞ MADALYA

KİŞMİR’DEN GÜMÜŞ MADALYA

Havacılık sporlarında son yıllarda elde edilen başarılara bir yenisi daha eklendi.

A+A-

 

 

 

Havacılık sporlarında son yıllarda elde edilen başarılara bir yenisi daha eklendi.

Model Uçak F3J dalında dünya şampiyonluğu için yarışan KKTC Havacılık Sporları Federasyonu ve milli takım sporcusu Eser Kişmir, Ukrayna’da yapılan F3J Planör Uçak Avrupa Ligi dördüncü ayak yarışlarında ikincilik elde etti.

Ukrayna’nın Kharkov şehrinde geçtiğimiz hafta yapılan ve 8 ülkeden toplam 67 üst düzey sporcunun yarıştığı “ Wilga Cup F3J Eurotur ” Şampiyonası’na KKTC adına katılan Eser Kişmir, normal raundları birincilikle bitirdikten sonra Fly Off  raundları az bir farkla ikinci olarak tamamlayarak gümüş madalya ile ülkeye döndü.

Avrupa sıralamasında 211 sporcu arasında şu anda Birinci sırada bulunan Eser Kişmir, lig statüsünde yapılan Eurotur yarışlarını ilk 5 içinde tamamlamayı hedefliyor.

Kişmir Adaya döner dönmez bu yıl Macaristan ve İngiltere’de yapılacak yarışmalar için hazırlık çalışmalarına başladı.

Wilga Cup F3J yarışlarına kendi olanaklarıyla katılan Eser Kişmir,  yaptığı açıklamada, sponsor bularak daha çok yarışmaya katılması durumunda çok yaklaştığı dünya şampiyonluğuna ulaşabileceğini söyledi.

Model Uçak ve Planör dallarında avrupanın ve dünyanın en iyileriyle kıyasıya bir yarış içinde olan, bu dallarda son 5 yılda birçok kez kürsülerin zirvesine çıkan Eser Kişmir, Ağustos ayında Türkiye Milli Takımı adına Güney Afrika’da yapılacak dünya şampiyonasına da hazırlanıyor.  Kişmir Güney Afrika’da TC Milli Takımı adına Mustafa Koç ve Enis Batur’la birlikte yarışacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 386 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler