1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kısacık
Kısacık

Kısacık

Televizyon spor programlarında konuşulanların birçoğu, cafelerde, barlarda konuşuluyor ama TV’de konuşulduğu zaman mahkeme modunda oluyor... Peki televizyondaki ahali haklı mı? *** Koltuklarda oturanlar, basını sürekli eleştiriyor. Yaftalıyor

A+A-

 

 

Televizyon spor programlarında konuşulanların birçoğu, cafelerde, barlarda konuşuluyor ama TV’de konuşulduğu zaman mahkeme modunda oluyor...

Peki televizyondaki ahali haklı mı?

 

***

Koltuklarda oturanlar, basını sürekli eleştiriyor. Yaftalıyor ama işlerine gelecek bir durum olduğu zaman spor basınından övgüyle söz ediyorlar.

 

***

Masa başı gazetecisi, telefon gazetecisi tabirlerinden sonra yeni bir tabir çıktı. Nazım Burgul’un sayesinde. Fikir gazetecisi…

 

***

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, GG-TOL maçında hata yapan hakem Gökhan Koşer’in hakemliğini sezon sonuna kadar dondurdu. Bu karar ülkede bir ilk. Umarım son olmaz.

 

***

 

Futbolda sezon iyi başlamadı. Gol ortalaması düşük, futbol kalitesi cezp etmiyor, antrenörler kıyma makinesinden geçirilmeye devam ediliyor. Hakemlerin hataları had safhaya çıktı. İnşallah sonu hayırlı olur.

 

***

 

Süper Lig’de teknik direktörlük yapan Hasan Topaloğlu, Ahmet Ogan gibi arkadaşlar, aynı zamana TV’lerde program, radyolarda maç anlatımı, gazetelerde haber ve yorum yapıyor. Bir garip ülkeyiz.

 

 


DİPNOT

 

Rum tarafına izin yok

 

Sporcuların adanın güneyinde yapılan sportif müsabakalara katılmalarına ülkenin spor erki izin vermiyor. Bana göre izin vermiyor, onlara göre ise sıcak bakılmıyor. Kapıların açılmasından sonra başlayan sportif yakınlaşma, son 2-3 yılda fikirsel bazda uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Ancak hemen hemen her branşta sporcularımız Rum kesiminde yapılan etkinliğe katılıyor. Bunun adına ister izinli deyin, ister izinsiz. Sporun birleştirici gücünü bugüne kadar yetkililer kullanmıyor ama bazda bu güç yavaş yavaş gelişiyor.

 


EFSANE SÖZLER

 

“ Hz İsa’yı bile dünyada sevmeyen insanlar vardır. Benim itici olduğumu düşünen bir sürü insan bulabiliriz. Ancak ben bu durumu önemsemiyorum ” Jose Morinhio

 

*Tanju Çolak Avrupa gol kralı olması üzerine Cenevre'ye Altın Ayakkabı Ödülü'nü Almanya'ya gider. Geceyi organize eden sunucuyla şöyle bir diyalogları olur :
Sunucu: Do you speak english?
Tanju: Nein
Sunucu: Sprichst du Deutsch?
Tancu: No

(Almancaya İngilizce,İngilizce'ye Almanca cevap vermiş)

 


 

BİR SORU

 

KKTC’deki futbol kulüplerinin gelir kaynakları aşağıdakilerden hangisidir?

a)Kombine bilet satışı

b)Rakı geceleri

c)Taraftar geliri

d)Ürün satışı

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 416 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler