1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KISA FİLM YARIŞMASI
KISA FİLM YARIŞMASI

KISA FİLM YARIŞMASI

GAÜ İletişim Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Liseler Arası Kısa Film Yarışması”nın bu yıl altıncısı düzenleniyor.

A+A-

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İletişim Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Liseler Arası Kısa Film Yarışması”nın bu yıl altıncısı düzenleniyor.

Öğrencilerin sanatsal etkinlikler aracılığı ile kendilerini ifade etmeleri ve geliştirmeleri için fırsat oluşturmak, kültürel değerlerine ve çevreye karşı duyarlı bireyler olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen Liseler Arası Kısa Film yarışması için başvurular başladı.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti liselerinden öğrenim gören tüm öğrencilerin bu yıl altıncısı düzenlenen Kısa Film Yarışmasına katılabileceği belirtildi.

GAÜ İletişim Fakültesi öğretim görevlileri yanında ünlü sanatçı ve sinema otoritelerinin oluşturduğu jürinin kararı ile çeşitli ödüllerin dağıtıldığı yarışmanın bu seneki büyük ödülü Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüs’te bir yıllık tam burslu İngilizce hazırlık eğitimi olarak açıklandı.

Ayrıca yapılan açıklamada GAÜ VI. Liseler Arası Kısa Film Yarışmasında ikincilik ödülü olarak bin 500 avro ve dijital fotoğraf makinesi ve üçüncülük ödülü olarak da 750 avro ile Divx/DVD oynatıcı verileceği belirtildi.

GAÜ VI. Liseler Arası Kısa Film Yarışması için ön kayıt başvuru formu ile başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgiye www.gau.edu.tr ile Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Halkla İlişkiler Müdürlüğünden ulaşılabileceğinin vurgulandığı açıklamada yarışma sonunda dereceye girecek eserlere ödüllerin Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs’te seçkin jüri ile Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın ünlü yönetmen ve sinema sanatçılarının katılacağı ödül töreninde filmlerin gösterimlerinin ardından verileceğinin altı çizildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler