1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kıran kırana Lapta
Kıran kırana Lapta

Kıran kırana Lapta

Dün, Şht.Şevket Kadir Stadı’nda oynanan olmak veya olmamak maçında, ev sahibi Lapta konuk ettiği Göçmenköy’ü adeta kıran kırana bir maçtan sonra, 2-0 mağlup ederken, bir anlamda komadan çıktı. Geçtiğimiz haftalarda, Dr.Ali Özsoy Stadı’n

A+A-

 

Dün, Şht.Şevket Kadir Stadı’nda oynanan olmak veya olmamak maçında, ev sahibi Lapta konuk ettiği Göçmenköy’ü adeta kıran kırana bir maçtan sonra, 2-0 mağlup ederken, bir anlamda komadan çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda, Dr.Ali Özsoy Stadı’nda gördüğümüz stadın sulanması işlemi dün de Şht. Şevket Kadir Stadı’nda yapıldı.

Lapta tarafı, her halde bu saha sulamanın kendilerine avantaj sağladığını düşünüyor. Ancak, ben oyunda bu avantajı göremedim. Sadece, Lapta yakaladığı fırsatlardan ikisini gole çevirince maçı alan takım oldu.

Böylesine saha dışı önlemleri her halde, başka ülkelerden alınan alıntılar olarak düşünüyorum.

Ulus Sediral’ın vasat bir yönetim gösterdiği maça hızlı başlayan Lapta Mihat Küçükoğlu, Gökhan Konyalıoğlu ile kantlardan gelirken Şahin, Mustafa Avcı, Berhun, ve Mustafa Avcı ile orta sahada pres yapmaya çalıştı. Özellikle, maçın başında bu taktiğinde başarılı olan Cantürk, ileriye atılan toplarda Ahmet Coşkun’un kaleci Okan ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlar buldu. Ne var ki, Ahmet Coşkun ilk yarı itibarıyle en az beş pozisyondan yararlanamadı.

Ancak, net golleri atamayan Ahmet Coşkun özellikle, ikinci golde yaptığı asist ile takımını rahatlatan futbolcu oldu. Bu arada, Lapta’nın yabancısı olan Emanuel Mazowa takımını organize eden ve hücuma kaldıran futbolcu olarak maçın da adamı oldu.

Ne var ki, maçın skoruna bakıldığında sakın ola Lapta’nın rahat bir karşılaşma oynadığını düşünmeyin. Özellikle, ilk 15 dakikadan sonra İbrahim Kabore’nin geliştirdiği ataklarda Lapta kalesi zor anlar yaşarken, sahneye kaleci Cenk çıktı. Yerinde kurtarışlar ile Göçmenköy ataklarını kesen Cenk, kalede güven veren bir konumdaydı.

Tabii, bu ataklarda Borga ile Mustafa Ayker, bir türlü Kabore’ye yardımcı olamazken, dönen toplarda da kademeyi kaybeden Tonguz bu alanda tüm yükü Çağın Candal’a yükledi. Zaten, Göçmenköy’ün yediği iki gol de, defansın derinliği ve kademeyi unuttuğu defanstan geri dönen toplar sonucunda oldu. Göçmenköy’ün çok şey beklediği Hasret ile Beytullah’da adeta hayal kırıklığını oynadılar.

Göçmenköy aslında sahada tatlı sert futboluyla iyi mücadele ediyor. Ancak, elindeki kadro Telsim Süper Ligi çekecek güçte değil. Ne yazık ki, Lefkoşa’nın bu renkli banliyösü 39 yıl sonra yükseldiği Telsim Süper Ligi’nde bir yıllık konukluktan sonra, o çok alıştığı Birinci Lig’e geri dönüyor gibi.

Bir de kanımca, vasat bir maç yöneten Ulus Sediral’a her iki takım taraftarlarının sözlü ve şişeli saldırılarına bir anlam veremedim. Kart kullanmak bile istemeyen Sediral’a kerhen bir kırmızı üç sarı kart gösterttiler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler