1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİM ŞAMPİYON OLACAK?
KİM ŞAMPİYON OLACAK?

KİM ŞAMPİYON OLACAK?

Voleybol Federasyonu’nun sezon takviminde yer alan ve Federasyon Kupası olarak anılan kupa bu sezon, geçtiğimiz ay vefat eden kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş adına düzenlendi. Bu bağlamda devam eden müsabakalarda erkekler ve kadınlar katagor

A+A-

 

 

Voleybol Federasyonu’nun her yıl Federasyon Kupası adı altında düzenlediği, bu yıl yaptığı bir değişiklikle Rauf Raif Denktaş adını verdiği kupa mücadelesinde erkekler ve kadınlarda şampiyonlar belli oluyor. Erkeklerde DAÜ ile Vakıflar, kadınlarda YDÜ ile MAGEM’in karşılaşacağı final maçlarında takımların antrenörleri kupayı adının anlamından dolayı kazanmak istediklerini belirttiler

 

Necmi Belge

 

Voleybol Federasyonu’nun sezon takviminde yer alan ve Federasyon Kupası olarak anılan kupa bu sezon, geçtiğimiz ay vefat eden kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş adına düzenlendi.

Bu bağlamda devam eden müsabakalarda erkekler ve kadınlar katagorisinde finale kalan dört takımbelli olurken, erkeklerde Doğu Akdenz Üniversitesi (DAÜ) ile Vakıflar Spor Kulübü, kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi ile Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) bu akşam Atatürk Spor Salonu’nda şampiyonluk için sahaya çıkacaklar. Kadınlar finali saat 18.00’de, erkekler finali bu maçın ardından oynanacak.

YENİDÜZEN Spor servisi olarak finale kalan bu dört takımın antrenörlerinden final öncesi görüşlerini aldık.

 

ECEVİT CANKAT (DAÜ): “KUPAYI ANLAMINDAN DOLAYI İSTİYORUZ”

“Bizim için en birinci öncelik, 1’inci Rauf Raif Denktaş Kupası olmasından dolayı bu kupanın taşıdığı anlamdır. Bu nedenle, kupayı kazanmak istiyoruz. Zaten, Vakıflar ile aramızda ezeli bir rekabet vardır. Takım olarak maça hazırız. İnşallah seyir zevki olan bir maç olur. Tüm Kıbrıs halkını maça davet ediyoruz. Rakibiimize başarılar dileriz.”

 

SEDAT KAPLAN(VAKIFLAR): “KUPA İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

“Bizim için önemli bir kupa. Çünkü, Kurucu Cumhurbaşkanımız merhum Rauf Raif Denktaş adına düzenlenen anlamlı bir kupa. Bu maça hazırlanırken, son antrenmanımızı dün yaptık. Yurt dışında olan iki oyuncumuz Burçin ile Sefa’dan yoksun sahaya çıkacağız. Ancak, mazaret üretmiyoruz. Elimizdeki kadro ile sahaya çıkıp, kupayı almak için elimizden geleni yapacağız. Rakibimiz olan DAÜ’ye  başarılar dileriz.”

 

OLGUN KUMOVA (YDÜ): “GELENEĞİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ”

“Tabii ki, kupayı istiyoruz. İstememizin nedenlerinden en önemlisi, merhum Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş adına düzenlenen bu kupanın bir ilk olması.

İkinci sebep ise, Federasyon Kupası’nın ilk ikisini alarak yarattığımız geleneğin devam etmesidir.Takım olarak iyi hazırlandık. Tek ve telafisi olmayan bir maç olacağı için bu maça  motive olduk. Rakibimize başarılar dileriz.” 

 

OSMAN AKIN (MAGEM): “KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ”

“Bu kupa kurucu Cumhurbaşkanımızın adını taşımasından dolayı büyük manenvi bir değeri vardır. Bu organizasyonun Rauf Raif Denktaş adına ilk defa olmasından dolayı bu kupayı büyük bir arzuyla kazanmak istiyoruz. Bu kupaya normal bir şekilde rutin antrenmanlarımız ile hazırlandık. Tam kadro sahaya çıkıyoruz. Rakibimiz YDÜ’ye başarılar dilerken her şeyden önce, voleybolumuza yakışır zevkli bir maç olmasını dilerim.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler