1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİCKBOKSTA İKİNCİLİK
KİCKBOKSTA İKİNCİLİK

KİCKBOKSTA İKİNCİLİK

Dokuz sporcu ile katıldığımız şampiyonada sporcularımız 3 birincilik, 4 ikincilik 2 de üçüncülük elde ederken Full Contact disiplininde takım olarak 2’nci olarak büyük bir başarıya imza attı

A+A-

6’ncı Uluslar arası Atatürk Kupası Kickboks Şampiyonası geçtiğimiz gün gerçekleştirilen müsabakalar ile sona erdi

 

 

 

 

 

Türkiye’nin Niğde ilçesinde gerçekleştirilen 6’ncı Uluslararası Atatürk Kupası Kickboks Şampiyonası’na katılan Kickboks Milli Takımımız büyük başarı elde etti.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve 12 kişilik KKTC Kickboks Milli Takımı kafilesinden 3 sporcunun katılamayarak, 9 sporcu ile mücadele ettiğimiz şampiyonada sporcularımız 3 birincilik, 4 ikincilik, 2 de ikincilik elde ettiler.

Azerbaycan ile İran’ın yanı sıra Türkiye’nin 12 ilinden 150 sporcunun mücadele ettiği şampiyonayı kalabalık seyirci kitlesinin yanı sıra Niğde Valisi, Niğde Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, Gençlik Spor İl Müdürü ile Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı da izledi.

Semi Contact ile Full Contact disiplinlerinde gerçekleştirilen ve çekişmeli müsabakaların yer aldığı şampiyonada KKTC Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı ile Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı arasında plaket teatisinde bulunuldu.

Dünya Kupası’na Hazırlık

Şampiyona ile ilgili değerlendirmede bulunan KKTC Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, sporcularımızın performansından memnun olduğunu ifade ederek, Şampiyonanın Dünya Kupası için iyi bir hazırlık olduğunu söyledi. Demirel yaptığı açıklamada,“Çekişmeli müsabakalar oynandı. Sporcularımız disiplin ve başarıları ile büyük takdir topladılar. Bizim için Amerika’da gerçekleştirilecek “Dünya Kupası” öncesinde iyi bir hazırlık oldu”  şeklinde konuştu.

Kickboks kafilesinin bugün yurda dönmesi bekleniyor

Full Contact disiplininde takım olarak 2’nci olduğumuz 6. Uluslararası Atatürk Kupası Kickboks Şampiyonası’nda sporcularımızın elde ettiği dereceler şöyle:

 71 kg. büyük erkekler: Bulut Ezgi (Full Contact 1'inci)

 55 kg. büyük bayanlar: Hatice Yıldız (Semi Contact 1'inci)

 69 kg. genç erkekler: Aytan Tosun (Semi Contact 1'inci)

 63.5 kg. genç erkekler: Çağan Demirkıran (Full Contact 2'inci)

 67 kg. genç erkekler: Murat Maraşlıoğlu (Full Contact 2'inci)

 52 kg. genç bayanlar: Hüsniye Tosun (Full Contact 2'inci)

 75 kg. genç erkekler: Mustafa Kaya (Full Contact 2'inci)

 75 kg. büyük erkekler: Yunus Karakuş (Full Contact 3'üncü)

 63 kg. genç erkekler: Mustafa Erkan (Semi Contact 3'üncü)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler