1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KİCKBOKSÇULAR ABD’YE UÇTU
KİCKBOKSÇULAR ABD’YE UÇTU

KİCKBOKSÇULAR ABD’YE UÇTU

Başkanlığını Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel’in yaptığı kafile ABD’de düzenlenecek dünya Şampiyonası’na katılmak için dün adadan ayrıldı

A+A-

 

 

 

    

Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu’na bağlı Kickboks Milli Takım sporcuları Dünyanın en prestijli şampiyonası “US Open ISKA World Martial Arts Championship”a  (Amerika Açık ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonası) katılmak üzere adadan ayrıldı.

Başkanlığını Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel’in yaptığı ve 3 sporcu ile bir antrenörün yer aldığı kafile dün İstanbul’a uçtu.  Kafile İstanbul üzerinden New York aktarmalı olarak şampiyonanın yapılacağı Orlando kentine gidecek.

 

DEMİREL: “KATILMAK BİLE BAŞARI”

 

Şampiyona ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirterek, sporculardan ümitli olduğunu söyledi. En büyük dezavantajlarının olumsuzluklar nedeniyle şampiyonaya kısıtlı bir kadro ile katılmak zorunda olmaları olduğuna dikkat çeken Demirel, “Sporcularımızdan ümitliyim. Ancak ülkemiz adına böylesi büyük bir organizasyona katılmak bile başarıdır” şeklinde konuştu.

Florida Eyaletinin Orlando kentinde düzenlenecek şampiyona 13-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.  Sporcularımız, yaklaşık 3 bin sporcunun katılacağı ve Dünyanın en prestijli şampiyonası olan şampiyonada “Light Contact” ve “Semi Contact” disiplinlerinde mücadele edecekler. Sporcularımızdan Aytan Tosun ile Mustafa Kaya “Gençler” de, Oktay İlhan ise “Büyükler” kategorisinde yarışacak.

Sporcumuz Murat Maraşlıoğlu ise pasaport işlemlerindeki gecikme nedeniyle şampiyonaya katılamadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 454 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler