1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. KIBTEK’in akıllı sayaç ihalesi Telsim’in
KIBTEK’in akıllı sayaç ihalesi Telsim’in

KIBTEK’in akıllı sayaç ihalesi Telsim’in

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Telsim ile Dünyada bir ilke imza atıyor

A+A-

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun ülkemizde dijital bir dönüşüm yaratmak hedefiyle hayata geçirmeyi planladığı uzaktan erişimli akıllı sayaç projesi kapsamındaki en son ve en büyük ihalesi sonuçlandı. Ülke genelindeki 63 bin adet uzaktan erişimli akıllı sayacın; Kuzey Kıbrıs’ın dijital dönüşümüne liderlik etmek hedefiyle çalışmalar yürüten Telsim’in teknolojisi ile hizmete açılmasına karar verildi.


Gürkan: “Kıbrıs için muazzam bir dönüşümün altyapısını telsim ile gerçekleştirmekten mutluyuz”
 

Toplantıda konuşan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Müdürü Mehmet Salih Gürkan; Uzaktan Erişimli Akıllı Sayaç Projesi’nin en son ve en değerli ihalesi için Telsim ile anlaşmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Gürkan, tüketicinin sayacını uzaktan yönetebilmeyi ve düzenli olarak izleyebilmeyi olanak sağlayan bir sistem için ihtiyaç duyulan iletişim teknolojisi hakkında uzun bir değerlendirme sonucunda doğru bir karar verdiklerine inandıklarını dile getirdi.

Projenin, ülke genelindeki sistematik şekilde tüm sayaçları kapsaması bakımından dünyada bir ilk olduğuna dikkati çeken Gürkan, “Kıbrıs için muazzam bir dönüşümün altyapısını Telsim ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.  Gürkan, 2015 yılının sonuna doğru tüm tüketicilerin akıllı sayaçlarının dönüşümünün ve uzaktan erişiminin tamamlanmasını planladıklarını belirti.

Karas: “Teknolojimizle halkımıza hizmet etmekten dolayı mutluyuz”

KIBTEK’in teknolojiyi etkin şekilde kullanan ve ülkenin yararına çok güzel projelere imza atan bir şirket olduğuna vurgu yapan Telsim Genel Müdürü Rasim Karas ise, projede emeği geçen herkesin büyük bir iş yaptığına dikkati çekti. “Ülkede herkesi etkileyecek büyüklükte bir değişim başlatan bir kurumun projesine teknolojimizle hizmet etmekten dolayı mutluyuz” diyen Karas, KIBTEK ile işbirliklerinin devamının gelmesini arzu ettiğini dile getirdi. Karas sözlerine şöyle devam etti; “Telsim olarak hem teknolojimizi, hem bilgimizi hem de Vodafone’un dünya genelindeki diğer tüm uygulamalarını ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulduğu takdirde topluma hizmet için sizinle paylaşmaya her zaman hazırız”. YD

Bu haber toplam 1271 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler