1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS'TA YENİ BİR KUYU İÇİN ANLAŞMA İMZALADIK'
KIBRISTA YENİ BİR KUYU İÇİN ANLAŞMA İMZALADIK

'KIBRIS'TA YENİ BİR KUYU İÇİN ANLAŞMA İMZALADIK'

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Kıbrıs’taki sondaj çalışmalarına devam ettiklerini ve 4 bin metreye kadar ilerleyeceklerini söyledi.

A+A- 

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Kıbrıs’taki sondaj çalışmalarına devam ettiklerini ve 4 bin metreye kadar ilerleyeceklerini söyledi. Yıldız, “Orada çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah oradan da er ve geç sonuç alacağımıza inanıyorum'' dedi.
Bakan Yıldız, Adıyaman Şambayat-1 kuyusunda incelemelerde bulunduğu sırada TPAO’nun Kuzey Kıbrıs’taki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Çalışma yaptıkları sondajlarda işlem tamamlanmadan sürpriz haber vermek istemediklerini dile getiren Yıldız, Kıbrıs'ta yaptıkları çalışmaların devam ettiğini ve orada 3 bin 600 metreye kadar indiklerini, 4 bin metreye kadar ilerleyeceklerini ifade etti.
Kıbrıs'taki çalışmaların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını anlatan Yıldız, açıklamasını şöyle tamamladı:
''Oradan petrol çıkabilir de çıkmayabilir de. Yeni bir kuyu için anlaşma imzaladık. TPAO ruhsat alanıyla ilgili Kıbrıs'ta çalışma alanına bir yenisini daha ekliyor. Orada çalışmaya devam edeceğiz. Denizlerdeki çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah oradan da er ve geç sonuç alacağımıza inanıyorum."

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler