1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS’TA BİYOLOJİNİN GELECEĞİ TARTIŞILACAK
KIBRIS’TA BİYOLOJİNİN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

KIBRIS’TA BİYOLOJİNİN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

Etkinlik 29 Ağustos Çarşamba günü saat 17:00’de KTOEÖS Konferans Salonu’nda (itfaye yanı-Çağlayan) yapılacaktır

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Biyologlar Doğayı Araştırma ve Koruma Derneği, Kıbrıs Türk toplumunun gelecekte doğasal araştırma ve bilimsel gayretlerini üstlenecek olan üniversiteli öğrencilere yönelik olarak “Kıbrıs’ta Biyologların Geleceği” konulu bir kariyer günü düzenliyor.

Biyoloji ve alt bilim dallarından herhangi birinde halen daha eğitim gören veya yeni mezun olmuş tüm gençlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek etkinlik 29 Ağustos Çarşamba günü saat 17:00’de KTOEÖS Konferans Salonu’nda (itfaye yanı-Çağlayan) yapılacaktır. Etkinlik kapsamında bir araya toplanacak olan “biyoloji eğitimi gören üniversite öğrencileri” ülkemizde mesleğini yapmakta olan uzmanlarla görüş alış verişinde bulunma imkanını da yakalayacaktır.

 

BİYOLOG VE BİYOLOG ADAYLARININ SORULARI YANITLANACAK

Gerçekleştirilecek olan söyleşide, tüm dünyada 2000’li yılların bilimi olarak kabul edilen Biyolojinin Kıbrıs’taki geleceği irdelenecek. Bu sayede, üniversite öğrencilerin veya üniversiteden yeni mezun olmuş biyologların akıllarındaki sorulara yanıt bulmaları hedeflenmektedir. Bu etkinlik sayesinde “alanında uzman biyologlar” genç biyologlara deneyimlerini aktarırken iş yaşamlarına yön verecek önerilerini de paylaşacak.

Kariyer Günü’ne konuşmacı olarak DAÜ Biyolojik Bilimler Bölüm Başkanı Doç.Dr.Şükrü TÜZMEN, Temel Onkoloji Uzmanı Mine ÇAĞLAR, YDÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Şerife GÜNDÜZ ve Lefkoşa Türk Lisesi Biyoloji Öğretmeni Mustafa KOFALI yer alacaktır. Etkinlik, başta biyoloji eğitimi almakta olan üniversite öğrencileri olmak üzere biyolojiye ilgi duyan herkesin katılımına açık bir şekilde gerçekleştirilecektir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 627 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler