1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS'TA BİR İLK
KIBRISTA BİR İLK

KIBRIS'TA BİR İLK

YENİDÜZEN Okur Temsilciliği, Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü'ne (Organization of News Ombudsmen:ONO) kabul edildi Kıbrıs'tan bir gazete ile kez Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü (Organization of News Ombudsmen:ONO) üyeliğine kabul edildi. Düny

A+A-

 

 

YENİDÜZEN Okur Temsilciliği, Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü'ne (Organization of News Ombudsmen:ONO) kabul edildi


 

Kıbrıs'tan bir gazete ile kez Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü (Organization of News Ombudsmen:ONO) üyeliğine kabul edildi.

Dünyanın en önemli basın örgütlerinden ONO, YENİDÜZEN Okur Temsilcisi Prof. Dr. Süleyman İrvan'ın üyeliğini onayladı.

YENİDÜZEN Okur Temsilciliği'nin onaylanması sonrasında, ONO'nun resmi web sayfasındaki üye ülkelere ilk kez Kıbrıs (CYPRUS) da eklendi ve Kıbrıs'tan tek temsilci olarak, YENİDÜZEN Okur Temsilcisi Prof. Dr. Süleyman İrvan'ın ismi burada yer aldı.

ONO, http://newsombudsmen.org/ internet adresi üzerinden YENİDÜZEN'in üyeliğini duyurdu.

Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Danimarka, Ekvador, Estonya, Fransa, Almanya, İngiltere, Meksika, Slovenya, İspanya, İrlanda, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Kıbrıs da "Okur Temsilcisi" olan ülkeler arasında, YENİDÜZEN'le birlikte katılmış oldu.

"Daha ciddi bir sorumluluk"

YENİDÜZEN Okur Temsilcisi Prof. Dr. Süleyman İrvan, söz konusu gelişme sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Okur temsilciliği görevini üstlenirken, ilk hedeflerimden birisinin Uluslararası Okur Temsilcileri Örgütü'ne (Organization of News Ombudsmen: ONO) üyelik başvurusu yapmak olduğunu açıklamıştım. ONO idari müdürü Jeffrey Dworkin ile yaptığımız yazışma sonucunda, üyeliğimiz onaylandı ve bu gelişme ONO web sayfasında Cyprus altında duyuruldu. Böylece Yenidüzen gazetesi Kıbrıs altında üyeliği ilan edilen ilk gazete oldu. ONO şemsiyesi altında ve ONO'nun misyonu çerçevesinde okur temsilciliği görevimi yürütecek olmam bana daha fazla sorumluluk yüklemiştir. Bunun bilinci içinde davranmaya çaba göstereceğim. Ayrıca ONO'nun toplantılarına da katılarak, diğer ülkelerden temsilcilere Kıbrıs Türk medyasını anlatma fırsatı da bulacağım."

YENİDÜZEN Genel Müdürü ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı ise bu üyeliğin, Kıbrıs Türk basını açısından önemli bir "ilk" olduğunu belirtti. Mutluyakalı, tüm Kıbrıs'tan sadece YENİDÜZEN'in böylesi önemli bir uluslar arası üyeliğe sahip olduğunu anımsatarak, "Umarım ki, YENİDÜZEN, tüm medyamız için yeni bir kapı açmış olur, okur temsilciliği kavramı çağdaş medyalarda olduğu gibi ülkemizde de gelişir, kökleşir" dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler