1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRISLI TÜRKLERE EĞİTİM
KIBRISLI TÜRKLERE EĞİTİM

KIBRISLI TÜRKLERE EĞİTİM

Güney Kıbrıs’ın AB Dönem Başkanlığı görevi çerçevesinde, Kıbrıslı Türklere eğitim verileceği bildirildi.

A+A-Güney Kıbrıs’ın 1 Temmuz itibarıyla devraldığı AB Dönem Başkanlığı görevi çerçevesinde, iki toplumlu işbirliğinin AB Dönem Başkanlığı kapsamında da güçlendirilmesi hedefiyle Kıbrıslı Türklere eğitim verileceği bildirildi.
Haravgi gazetesi “İki Toplumlu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” başlığıyla aktardığı haberinde, Kıbrıs Rum Çalışma Enstitüsü (INEK) ile PEO (Rum Solcu İşçi Sendikaları Federasyonu), 1 Ağustos tarihinde “Avrupa Konseyi Kıbrıs Başkanlığı Çerçevesinde Nitelikli Kıbrıslı Türklerin Eğitimi ve İstihdamı” adlı programı hayata geçireceğini yazdı.
Habere göre, INEK’ten yapılan açıklamada, “Kıbrıs Cumhuriyeti” vatandaşı olan 7 Kıbrıslı Türk seçildiği ve bu kişilere, AB ve AB Dönem Başkanlığı konularında özel eğitim programı sunulacağı, eğitimin ardından da bu kişilerin çeşitli bakanlık ve dairelere istihdam edilecekleri belirtildi.
Haberde, 7 Kıbrıslı Türk’ün hizmet alımı şeklinde ve Rum Bakanlar Kurulu’nun 28 Şubat 2012 tarihli kararı uyarınca istihdam edilecekleri kaydedildi.
Gazete, çalışmanın, 31 Aralık 2012’de tamamlanacağını belirterek, INEK-PEO’ya ait kaynaklar ve üçüncü şahıslardan elde edilen ödeneklerle finanse edileceğini yazdı.

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler