1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRISLI TÜRKLER GÖÇE ZORLANIYOR'
KIBRISLI TÜRKLER GÖÇE ZORLANIYOR

'KIBRISLI TÜRKLER GÖÇE ZORLANIYOR'

KTÖS, ülke ekonomisi için hazırlanan 2-3 yıllık programların “Türkiye tarafından dayatılan ve Kıbrıslı Türklerin adadan göç etmesini hedefleyen programlar olduğunu” ifade etti.

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), ülke ekonomisi için hazırlanan 2-3 yıllık programların “Türkiye tarafından dayatılan ve Kıbrıslı Türklerin adadan göç etmesini hedefleyen programlar olduğunu” ifade etti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, 2013-2015 KKTC 3 Yıllık Ekonomi Programı hakkında yaptığı yazılı açıklamada, bazı örgütlerin programın görüşülmesi için çağrı yapmasının da Türkiye hükümetinin politikasına hizmet ettiğini savundu.

KTÖS’ün açıklamasının tam metni şöyle;

 

                  Adamızın kuzeyini kolonize etmeyi hedef seçen AKP hükümeti, dayattığı ekonomik paketlerle kararlılıkla Kıbrıslı Türkleri yok oluşa sürüklemektedir.

 

Kıbrıslı Türkleri üretimden koparan siyaseti dayatan mantık, “ürettikçe batan” bir düzen yaratmıştır. Dayatma yasalarla Kıbrıslı Türkler fakirleştirilip göçe zorlanırken, Türkiye’den nüfus aktarılıp vatandaşlık dağıtma devam etmektedir. Ucuz ve kaçak emek sömürüsüne göz yuman işbirlikçi hükümetler dürüst çalışan iş çevrelerini de batırmıştır.

 

1974’ten beri Türkiye’nin dayattığı ekonomik paketlerin tamamı asimilasyon ve entegrasyon politikalarına hizmet ettiği için Türkiye’ye bağımlılığı daha da artırmış ve Kıbrıslı Türklerin fakirleştirilip göç etmesini getirmiştir.

 

TC yardım heyetinden beslenen bazı örgütler, son günlerde yeni paketin hazırlanması ile ilgili çığırtkanlığa soyunmuşlardır. Hazırlanan yeni paketin reklamı için kendilerine verilen talimatlar çerçevesinde açıklamalarda bulunan bu çevrelerin kendi çıkarları için topluma ihanet içinde olan işbirlikçi UBP hükümeti ile hiçbir farkları yoktur.

 

Hazırlanan yeni paketin reklamı için yapılan bu söylemlerin içimizden çıkan çevreler tarafından yapılması, toplumsal bir acıdır. Hesap ortadadır, dayatılan paketler TC tarafından verildiği söylenen paralar, bağımlılığı artırmaya, Kıbrıslı Türklerin topraklarını gasp etmeye  ve göç ettirmeye hizmet etmektedir. Sonucu belli dayatma paketlerini görüşmek için çağrı yapmak toplumsal kurtuluşa değil, rejime ve entegrasyoncu Ankara hükümetlerine hizmettir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 578 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler