1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kıbrıslı Rumlar geçtiğimiz yıl kuzeyde 9,5 Milyon Euro’luk harcama yaptı
Kıbrıslı Rumlar geçtiğimiz yıl kuzeyde 9,5 Milyon Euro’luk harcama yaptı

Kıbrıslı Rumlar geçtiğimiz yıl kuzeyde 9,5 Milyon Euro’luk harcama yaptı

2017 yılında Kıbrıslı Rumların kredi kartlarıyla kuzeyde 9,5 milyon Euro  harcadıkları bildirildi. 

A+A-

2017 yılında Kıbrıslı Rumların kredi kartlarıyla kuzeyde 9,5 milyon Euro  harcadıkları bildirildi. 
Fileleftheros gazetesi,  JCC şirketinin verilerine göre 2017 yılında Kıbrıslı Rumların kredi kartlarıyla kuzeyde 9,5 milyon Euro harcadıklarını belirterek, buna Türkiye’de de yapılan harcamalar eklendiğinde rakamın 13 milyon Euro’ya yükseldiğini belirtti. 
Harcanan paranın büyük bir kısmının otellerde kalmaya gittiğini belirten gazete, kuzey otelleri için 19 bin 306 işlemle 4,9 milyon Euro harcandığını belirtti. 
Kıbrıslı Rumların, sınır kapılarının açılmasından bu yana kuzey otelleri için ilk kez bu kadar büyük miktarda harcama yaptıklarını kaydeden gazete, sadece Aralık ayında otellerden hizmet alımının 455 bin Euro olduğuna dikkat çekti. 
Gazete, kuzeydeki otellerde yapılan harcamalara Türkiye’deki otellerde yapılan harcamalar da eklendiğinde ulaşılan rakamın 5,6 milyon Euro olduğunu aktardı. 
İkinci büyük harcamanın kumarhanelerde yapıldığını belirten gazete, Kıbrıslı  Rumların kredi kartlarıyla kumar için 1,6 milyon Euro’luk harcama yaptıklarını yazdı.
Kıbrıslı  Rumların kuzey ve Türkiye’de en çok yaptıkları harcamalarda üçüncü sırada kıyafet, çanta ve ayakkabının bulunduğunu belirten gazete, Kıbrıslı  Rumların, kredi kartlarını kullanacak kuzeyde bu sektörde yaptıkları harcamaların 757 bin Euro olduğunu kaydetti. 
Kıyafet, çanta ve ayakkabı alışverişlerinde Türkiye’de yapılan harcamalar da hesaplandığında rakamın 1,3 milyon Euro olduğunu belirten gazete, bu rakamın, söz konusu sektörde sınır kapılarının açılmasından bu yana yapılan en büyük harcama olduğunu belirtti. 
 

Kredi kartları ile 5 bin işlem

Gazete Kıbrıslı Rumların kuzeyde, Türkiye’ye gitmek için kredi kartlarıyla 5 bin işlemle 613 bin 455 Euro’luk harcama yaptığını belirterek, buna Türkiye’den de alınan biletler eklendiğinde 1,4 milyon rakamına ulaşıldığını aktardı.
Haberde Kıbrıslı Rumların kuzeyde süper marketlerde 405 bin Euro ve yakıt için 310 Euro harcadıkları da kaydedildi. 

Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler