1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRISLI RUMLAR EKONOMİK DURUMDAN UMUTSUZ
KIBRISLI RUMLAR EKONOMİK DURUMDAN UMUTSUZ

KIBRISLI RUMLAR EKONOMİK DURUMDAN UMUTSUZ

Eurobarometre’nin kamuoyu araştırmasında, Kıbrıslı Rumların, ülkedeki mevcut ekonomik durumundan umutsuz olduğu sonucu çıkı.

A+A-Avrupa Birliği (AB)’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu kurumu Eurobarometre’nin AB üyesi ve aday ülkelerde 12-27 Mayıs 1012 tarihleri arasında yaptığı kamuoyu araştırmasında, Kıbrıslı Rumların, ülkedeki mevcut ekonomik durumundan umutsuz olduğu sonucu çıktığı bildirildi.
Politis “Kıbrıslılar Ekonomik Durumdan Umutsuz” başlıklı haberinde, Güney Kıbrıs’tan 500 kişinin nabzının tutulduğu çalışmada katılımcıların yüzde 69’inin en büyük endişesinin işsizlik olduğunu söylediğini yazdı.
Habere göre, ankete katılan Kıbrıslı Rumların yüzde 58’i ekonomik krizden, yüzde 20’si artan cürümlerden, yüzde 13’ü zamlardan endişe duyuyor. Önümüzdeki bir yıl içerisinde ekonominin iyileşebileceğine inananların oranı yalnız yüzde 15.
Ailelerinin maddi durumu konusunda iyimserlik belirten Kıbrıslı Rumların oranı yalnız yüzde 9 olurken, yüzde 30’u önümüzdeki bir yıl içerisinde durumlarının daha da kötüleşeceğini düşünüyor.
Kıbrıslı Rumların yüzde 39’u kişisel mesleki durumlarının kötüleşeceğine, yüzde 58’i Rum tarafındaki istihdam durumun daha da kötü olacağına inanıyor.

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler