1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS’IN SAHİBİYMİŞ GİBİ KONUŞTU
KIBRIS’IN SAHİBİYMİŞ GİBİ KONUŞTU

KIBRIS’IN SAHİBİYMİŞ GİBİ KONUŞTU

TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kıbrıs’ın sahibiymiş gibi konuştu: “KIBRIS’I KİMSEYE KAPTIRMAYIZ” TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kıbrıs’ı kimseye kaptırmayacaklarını belirterek, Kıbrıslı Rumlara d

A+A-

 

 

TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kıbrıs’ın sahibiymiş gibi konuştu:

 

“KIBRIS’I KİMSEYE KAPTIRMAYIZ”

 

TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kıbrıs’ı kimseye kaptırmayacaklarını belirterek, Kıbrıslı Rumlara da “bir an önce hizaya gelmelerini” tavsiye etti.

Eroğlu, bir ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ın Türkiye için önemini vurguladı. İstanbul’da Asya yakasındaki suyu Avrupa yakasına götürecek boğazın sularının altından geçen hat yaptıklarını, aynı şekilde denizden geçen hatla Kıbrıs'a da su vereceklerini anlatan Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:

“Kıbrıs bizim canımız. Biz lisede okurken Rumlar, Türkler'e zulüm ediyorlardı, yok etme politikası izliyorlardı. Afyonkarahisar'da miting yapmıştık, sloganımız şuydu; ‘Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız’. Kıbrıs'a sahip çıkacağız. Kıbrıs'a kimse yan gözle bakamaz. Türkiye, artık güçlü bir ülke, küresel bir güç, başı dik bir ülke. Kıbrıs'ı da kimseye kaptırmayız, bunu herkes böyle bilsin. Rumlar'ın da bir an önce hizaya gelmelerini tavsiye ediyorum.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 755 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler