1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KIBRIS’IN KUZEYİ TEKSAS’A DÖNMÜŞTÜR'
KIBRIS’IN KUZEYİ TEKSAS’A DÖNMÜŞTÜR

'KIBRIS’IN KUZEYİ TEKSAS’A DÖNMÜŞTÜR'

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, “dört bir yanında silahlı çatışma ve saldırıların yaşandığı Kıbrıs’ın kuzeyinin, Teksas’a dönüştüğünü” ifade etti.

A+A-Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, “dört bir yanında silahlı çatışma ve saldırıların yaşandığı Kıbrıs’ın kuzeyinin, Teksas’a dönüştüğünü” ifade etti.

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, yaptığı yazılı açıklamada, dün yaşanan silahlı saldırıları anımsattı ve “Yaşanan bunca kriminal olay karşısında hükümet ve polis ne yapıyor, Polis’in gücü sadece sıradan insanlara ve hakları için eylem düzenleyen çalışanlara mı yetiyor? Polis’in görevi halkın güvenliğini sağlamaktır. Düzenlenen eylemlerde çalışanlara karşı terör uygulamak ve işkence ile ifade almak değildir. Polis teşkilatı işkence yuvası olmaktan çıkarılmalı, sivile bağlanmalı ve demokratikleşmelidir” dedi.

Ülkeye kimin girip çıktığının belli olmadığını, on binlerce kaçak bulunduğunu, bu koşullarda yaşanan suç patlamasının beklenen ve normal bir gelişme olduğunu söyleyen İzzet İzcan, ülkeye giriş çıkışların denetim altına alınmasının ve nüfus aktarımının engellenmesinin şart olduğunu kaydetti.

“Kuzey Kıbrıs yeraltı örgütlerinin, uyuşturucu ve kaçakçılık mafyalarının birbirleri ile silahlı çatışmaya ve hesaplaşmaya girdiği, gece kulüplerinin ve kumarhanelerin hakim olduğu bir bölge haline dönüştürüldü” görüşünü belirten İzcan, KKTC’nin Ergenekon’un uzantısı değil Merkez Üssü olduğunu, bu yapının mimarlarının eserleri ile övünebileceklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 385 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler