1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS'IN KUZEYİ KARANLIKTA KALDI
KIBRISIN KUZEYİ  KARANLIKTA KALDI

KIBRIS'IN KUZEYİ KARANLIKTA KALDI

Ülkede yer yer elektrik kesintisi yaşandı: KALYONCU: “KESİNTİLER GREV NEDENİ İLE DEĞİL” Kıbrıs’ın kuzeyi dün akşam yine elektriksiz kaldı. Ülkenin bazı bölgelerinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkarttı. Yaşanan el

A+A-

 

 

Ülkede yer yer elektrik kesintisi yaşandı:

KALYONCU: “KESİNTİLER GREV NEDENİ İLE DEĞİL”

 

Kıbrıs’ın kuzeyi dün akşam yine elektriksiz kaldı. Ülkenin bazı bölgelerinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkarttı. Yaşanan elektrik kesintileri nedeni ile bir sosyal paylaşım sitesinden duyuru yapan EL-Sen Genel Başkanı Tuluy Kalyoncu, kesintilerin grev nedeni ile olmadığını söyledi.

KALYONCU’NUN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:  

“Şu anda sürmekte olan elektrik kesintileri, EL-SEN'in almış olduğu grev kararı neticesinde değildir. Ancak, EL-SEN'in grev kararının gerekçelerinden biri nedeniyledir. Özel sektöre ait kalecik bölgesindeki (AKSA) santrallerin bir ünitesinin devre dışı kalması sonucunda yaşanmaktadır. KIB-TEK'in kısmen veya bir bütün olarak özelleştirilmesi durumunda yaşayacağımız gerçekliğin küçük bir örneği işte size! Çoğu zaman AKSA kaynaklı bu kesintiler nerdeyse her gün 30 dk - 1 saat arasında bazı bölgelerde yaşanmaktadır” Hatırlanacağı üzere önceki gün Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) çalışanları sendikası El-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na grev bildiriminde bulunulmuş ve hükümete, toplum menfaatine uygun bir yasa ortaya çıkarılması için görüşme çağrısında bulunulmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 863 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler