1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘Kıbrıs’ın geçmişine bir bakış...’
‘Kıbrıs’ın geçmişine bir bakış...’

‘Kıbrıs’ın geçmişine bir bakış...’

Kıbrıs’ın her iki yanından öğretmenler ve öğrenciler, Avrupa Konseyi ve AHDR’ın ortaklaşa hazırladığı interaktif eğitim paketiyle Kıbrıs’ın geçmişini incelediler. Avrupa Konseyi, Tarihsel Araştırma ve Diyalog Derneği (AHDR) ortaklığı

A+A-

 

 

 

Kıbrıs’ın her iki yanından öğretmenler ve öğrenciler, Avrupa Konseyi ve AHDR’ın ortaklaşa hazırladığı interaktif eğitim paketiyle Kıbrıs’ın geçmişini  incelediler. 

Avrupa Konseyi, Tarihsel Araştırma ve Diyalog Derneği (AHDR) ortaklığında, 18 ve 19 Kasım 2011, Cuma ve Cumartesi günleri, Ledra Palas ara bölgesinde yer alan Dayanışma Evi’nde gerçekleşen bir eğitim seminerine ev sahipliği yaptı.

“Geçmişimize Bir Bakış – Kültürlerarası iletişim kanalları geliştirme” ismini taşıyan etkinlik kapsamında, Avrupa Konseyi ve AHDR tarafından geliştirilen “Geçmişimize Bir Bakış –Kıbrıs’taki okullarda tarih derslerinde öğrenme ve öğretim için destek eğitim materyal seti”nin tanıtımı yapıldı. 

Avrupa Konseyi’nden uzmanların yanısıra deneyimli yerel eğitimcilerin yönettiği bu haftasonu seminerinde tüm Kıbrıs’tan öğrenciler ve eğitimciler kitabın ana konularını birlikte işlemek üzere biraraya geldiler ve sınıflarda bu yeni analayışla yazılmış kitabın nasıl öğretilip ve öğrenileceği konusunda birlikte çalıştılar.

Kapanış oturumunda genç bir öğrenci bu seminerler için ‘hiçbir zaman unutamayacağım bir deneyim’ ifadesini kullandı. Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği de eğitim paketinin öğrenci ve öğretmenlerin talebi üzerine tüm Kıbrıs’taki okullara dağıtılması çalışmalarına devam edeceğini açıkladı. Eğitim paketinin içeriğine Avrupa Konseyi web sitesinden ulaşılabilir. Paket yakında www.ahdr.info adresinden de indirilebilecek.

 “Geçmişimize Bir Bakış –Kıbrıs’taki okullarda tarih derslerinde öğrenme ve öğretim için destek eğitim materyal seti”, Avrupa Konseyi ve AHDR’ın çok değerli ve uzun soluklu işbirliğinin somut ürünlerinden birisidir ve Avrupa Konseyi himayesinde, Kıbrıs’taki eğitimcilerin, adanın her iki yanında tarih eğitimi ve öğretiminin zenginleştirilmesi için yaptıkları ortak çalışmaların ve üretken girişimlerinin bir kanıtı...

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler