1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS’IN FESTİVALİNDE SON HAFTA
KIBRIS’IN FESTİVALİNDE SON HAFTA

KIBRIS’IN FESTİVALİNDE SON HAFTA

21 Hazirandan beridir devam eden 16. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali’nde son haftaya girildi.

A+A-

 

 

21 Hazirandan beridir devam eden 16. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali’nde son haftaya girildi. Üç haftadır birbirinden kaliteli etkinliğe ev sahipliği yapan festival, bu akşam, 11 Temmuz’da ise Los vivancos gösterisi ile son bulacak.

Klasik Müziğe yepyeni bir soluk getiren PAGAGNINI , efsane keman virtüözü Paganini'nin ruhunu eğlenceli bir anlatımla sunduğu gösterisi ile bu akşam 16. Mağusa Kültür ve Sanat Festivali'nde sahne alacak. 

Klasik müzik tarihinin en önemli keman virtüözlerinden efsane Paganini'nin yaratıcı eserlerinden ilham alan, Ara Malikian ve Yıllana'nın eğlenceli ve izleyiciye sürprizler sunan gösterisi PAGAGNINI, ince esprilerle seyirciye tansiyonu hiç düşmeyen çağdaş bir klasik müzik gösterisi sunuyor. 1991 yılında kurulan topluluk bu olağanüstü gösteri ile Paganini'nin sofistike kompozisyonları, cüretkar kişiliğini ve inanılmaz yeteneğini sahneye taşırken, ince esprilerle dolu bir konçerto sahneliyor.

Bir yandan klasik müziğe yeni bir vizyon getiren gösteri “çağdaş klasik müzik” yeniden tanımlıyor. Gösteri süresince keman virtüözü Ara Malikian, Thomas Potiron, Eduardo Ortega, Gartxot Ortiz ile birlikte yalnızca Mozart, Pachalbel, Chopin, Boccherini, Falla, Sarasate ve Paganini’nin bestelerini değil, bununla birlikte rock ve folk öğelerin de yer aldığı bir çalışma hazırladı. Sanatçılar eserleri çalmalarının yanı sıra, keman ve çello ile beraber hazırladıkları sahne performansları ile seyircinin de katılımının gerçekleştirdiği bir şov hazırladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 615 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler