1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS’IN FESTİVALİ BAŞLIYOR
KIBRIS’IN FESTİVALİ BAŞLIYOR

KIBRIS’IN FESTİVALİ BAŞLIYOR

Gazimağusa Belediyesi’nin düzenlediği “16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali” 21 Haziran Perşembe günü başlıyor

A+A-

 


Gazimağusa Belediyesi’nin düzenlediği “16. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali” 21 Haziran Perşembe günü başlıyor. Festival, bu yıl 21 Haziran ile 11 Temmuz arasında yapılacak.
Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, festival her yıl olduğu gibi bu yıl da Salamis Antik Tiyatro’da yer alacak ve konserler 21.00’de başlayacak.
Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, 21 Haziran’da Türkiyeli sanatçı Levent Yüksel konseri ile başlayacak.
25 Haziran’da İstanbul Şehir Tiyatroları Kıbrıslı Sanatçı Hüseyin Köroğlu yönetimindeki Arka Bahçe adlı oyunu sahneleyecek. 27 Haziran akşamı Klasik Rock müziğin “dünyaca bilinen grubu” Apocalyptica konser verecek.
28 Haziran akşamı ülkemizin müzik grubu Sıla 4, festivale özel bir konserle ev sahipliği yapacak. 3 Temmuz’da caz müziğe Kıbrıs’ta yeni bir soluk veren iki toplumlu Cyprus Jazz Band konseri yapılacak.
5 Temmuz akşamı “Çok Güzel Hareketler Bunlar” ile “BKM Mutfak” oyuncuları festival dostlarına kahkaha dolu bir gece yaşatacak.
Ünlü Caz Piyanisti Aziza Mustafa Zadeh, 6 Temmuz akşamı Kıbrıslı hayranlarıyla buluşacak. Klasik müziğe özel bir yorum getiren Pagagnini Topluluğu ise 9 Temmuz’da konser verecek.
16. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, festivale konuk oldukları 2008’den beridir “arkası kesilmeyen yoğun istekler” üzerine bu yıl yeniden “programa almak zorunda kalınan” Flamenko’nun prensleri Los Vivancos’un dans gösterisi ile sona erecek.
Uluslararası nitelik taşıyan ve ilk kez düzenlendiği 1995 yılından beridir 450’den fazla sanatçının konuk edildiği, 150’ye yakın etkinliği 400 bini aşkın kişinin izlediği festivalin bilet fiyatları şöyle:
“Çok güzel hareketler bunlar” ve “Apocalyptica” 30 TL, “Sıla 4” ve “Cyprus Jazz Band” 10 TL, “Levent Yüksel” 20 TL, “İstanbul Şehir Tiyatroları” 20 TL, “Aziza Mustafa Zadeh Trio” 20 TL, “Pagagnini” 20 TL, “Los Vivancos” 20 TL olacak.
Tüm etkinlikleri izlemek isteyenler için 100 TL fiyatla satışa sunulacak kombine biletler, tüm etkinliklerin toplam fiyatının yaklaşık yarısı kadar tasarruf sağlamış olacak.
Etkinlik biletleri, Lefkoşa, Mağusa ve Girne Deniz Plazalardan ve Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden alınabilecek. Festival hakkında Gazimağusa Belediye Halkla İlişkiler Birimi’nin 366 09 54 numaralı telefonu ve http :// www .magusa. org/festival isimli web sayfasından daha fazla bilgi edinilebilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler