1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kıbrıs’ın 2012 kehaneti!..
Kıbrıs’ın 2012 kehaneti!..

Kıbrıs’ın 2012 kehaneti!..

Akdeniz’de petrol ve doğal gaz aramalarıyla ilgili çıkarılan gerginlik Kıbrıs’ın geleceği konusundaki kehanetleri de gündeme getirdi. Kıbrıs’ın geleceğine yönelik olarak ilk kehaneti Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısi yaptı. Kıbrısi, ̶

A+A-

 

 

Akdeniz’de petrol ve doğal gaz aramalarıyla ilgili çıkarılan gerginlik Kıbrıs’ın geleceği konusundaki kehanetleri de gündeme getirdi.

Kıbrıs’ın geleceğine yönelik olarak ilk kehaneti Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısi yaptı. Kıbrısi, “Savaş çıkacak, erzak depolayın. Türkiyeli talebeler de hemen ülkelerine dönsün, telef olmasın” açıklaması ile Türkiye basınına açıklama yaptı.

Aslen Mısırlı olan uzun süredir ülkemizde yaşayan Astrolog Abdullah Abdullaziz, ise “Kıbrıs sorunu çözülecek, kesinlikle savaş çıkmayacak” açıklamalarında bulundu.


 

Şeyhi Nazım: “Savaş çıkacak, erzak depolayın!..”

Nakşibendi Şeyhi Nazım Kıbrısi, “Savaş çıkacak, erzak depolayın” çağrısı yapıyor verdiği röportajlar ile... Türkiye ile Rum kesimi arasındaki doğal gaz ve petrol arama çalışmalarının bunu doğuracağını söylüyor.

Rotahaber’de yer alan habere göre, bir video sitesinde yayınlanan şok görüntülerde Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasında bir aydır karşılıklı restleşmelerle giderek büyüyen krize değinen Nakşıbendi Şeyhi Nazım Kıbrısi, krizle ilgili öngörülerde bulunuyor.

Önce krizle ilgili genel değerlendirmelerde bulunan Kıbrısi, konuşmasının devamında ise iki taraf arasında savaş çıkacağı iddiasında bulunuyor.

Kıbrıslı Türklere, “Elinde parası olan tutmasın, zahire, buğday arpa ne bulursa alsın” uyarısı yapan Kıbrısi, iddiasını bir adım daha ileri taşıyarak, halkın 5’te 4’ünün öleceğini ve 5’te birinin kalacağını ileri sürüyor.

Bir video paylaşım sitesine iki gün önce eklenen videodaki konuşmasına ‘Vakti saati geldi’ diyerek devam eden Kıbrısi, “Bu harp, en zor harptir, en korkunç harptir, en tehlikeli harptir” uyarısında da bulunuyor.


 

Abdullaziz: “Kıbrıs sorunu çözülecek”

Ünlü Astrolog Abdullah Abdulaziz ise 2012’deki Kıbrıs’ı geçtiğimiz gece bir TV programında değerlendirdi. Şeyh Nazım’ın kehanetlerinin tam tersi 2012’nin Kıbrıs’ta barış yılı olacağını söylüyor. Şeyh Nazım’ın “savaş çıkacak” sözlerinin aksine Abdullaziz, “Kesinlikle savaş çıkmayacak” derken, 2012’de Kıbrıs Sorunu’nun çözüleceğini söyledi. Abdulaziz ayrıca erken seçiminde gündeme geleceğini ifade etti.

Erken seçim tarihi olarak da 2012’nin sonunu işaret etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 9733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler