1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS'I GÖRÜŞTÜLER
KIBRISI GÖRÜŞTÜLER

KIBRIS'I GÖRÜŞTÜLER

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon arasında NATO zirvesi marjında yapılan görüşmede, Kıbrıs konusu da ele alındı. Genel Sekreter Ban, Kıbrıs’la ilgili hayal kırıklığını ifade etti. Gül, çözüm için uğraşan tarafın

A+A-

 

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon arasında NATO zirvesi marjında yapılan görüşmede, Kıbrıs konusu da ele alındı. Genel Sekreter Ban, Kıbrıs’la ilgili hayal kırıklığını ifade etti.

Gül, çözüm için uğraşan tarafın Türk tarafı olduğunun kayda geçmesi gerektiğini vurgularken, Ban da iyi niyet misyonu çerçevesinde yürüttüğü çabalarda gelişme kaydedilmemesinden kendisinin de hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

 

GÜL, MERKEL GÖRÜŞMESİ

NATO zirvesi sırasında Gül, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

Kıbrıs ve AB konusunun gündeme geldiği görüşmede Gül, bu iki konuda Türkiye'nin görüşlerini anlattı, vize serbestisi konusunda esneklik gösterilmesini istedi.

Merkel'in, Rumların AB dönem başkanlığını üstlenmesi konusunda, bu dönemde Türkiye'nin AB ile ilişkileri tamamen kesip kesmeyeceğini sorduğu, Gül'ün de, sadece dönem başkanlığıyla görüşmeyeceklerini, AB komisyonu ve diğer AB kurumlarıyla ilişkilerinin devam edeceğini söylediği öğrenildi.

 

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler