1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kıbrıs’a da gelmiş
Kıbrıs’a da gelmiş

Kıbrıs’a da gelmiş

Norveç ’te geçtiğimiz cuma günü bir günde 68 kişiyi öldürerek son yılların en büyük katliamını gerçekleştiren aşırı milliyetçi 32 yaşındaki Norveçli Anders Behring Breivik’in Kıbrıs ve Türkiye’yi de ziyaret ettiği ortaya çıktı. Breivik&

A+A-Norveç ’te geçtiğimiz cuma günü bir günde 68 kişiyi öldürerek son yılların en büyük katliamını gerçekleştiren aşırı milliyetçi 32 yaşındaki Norveçli Anders Behring Breivik’in  Kıbrıs ve Türkiye’yi de ziyaret ettiği ortaya çıktı. Breivik’in saldırılarından birkaç saat önce yayımladığı ‘manifesto’sunda yer alan “ziyaret ettiğim ülkeler” bölümünde sıraladığı 24 ülkenin arasında Kıbrıs da var. Breivik’in ziyaret ettiği diğer ülkeler ise şöyle: Türkiye, İsveç, Danimarka, İngiltere, Almanya, Polonya, Belarus, Fransa, Avusturya, Hırvatistan, Litvanya, Estonya, Letonya, İspanya, Malta, ABD, Meksika, Çin, Nijerya, Fildişi Sahilleri ve Liberya.

 

“SENEDE 45 BİN KİŞİ ÖLDÜRSEK YETER’

Anders Breivik'in, saldırılarından birkaç saat önce internette yayımladığı, 1518 sayfalık manifestosundan önemli noktalar:

- “Bir yılda B. Avrupa’da öldürülecek çok kültürlü ve marksist sayısı 45 bin, yaralı sayısı 1 milyon olmalı.”

- “Liberalizm ve çok kültürlülük Avrupa Hıristiyan medeniyetini yok ediyor.”

- “İslam bir şiddet dinidir. 1999-2083 arası, islamın reddedilmesi için Avrupa’nın iç savaşı”dır.

- Breivik manifestoyu Finladiya’nın sağcı liderlerinden Terhi Kiemunki’ye de gönderdi. Politikacı şoke olduğunu söyledi.

- Kendini tapınak atlısı ve bir haçlıya benzeten Breivik’in manifestodaki elinde dürbünlü silah ile giysilerinde ‘Markist Avcısı’ yazılı fotoğrafı dikkat çekiyor.


 

 

 

Bu haber toplam 1505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler