1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KIBRIS TÜRK HENTBOLU VE BEŞPARMAK
KIBRIS TÜRK HENTBOLU VE BEŞPARMAK

KIBRIS TÜRK HENTBOLU VE BEŞPARMAK

Geçen hafta sonu Ankara’da “Beşparmak” hentbol takımının Ankara İl Özel İdaresi takımıyla yaptığı maçı izleme imkânını elde ettim. Ayni zamanda takımın teknik heyeti ve idarecileriyle yakından temas kurma olanağı da buldum. Bu takımı

A+A-

 

 

 

Geçen hafta sonu Ankara’da “Beşparmak” hentbol takımının Ankara İl Özel İdaresi takımıyla yaptığı maçı izleme imkânını elde ettim.

Ayni zamanda takımın teknik heyeti ve idarecileriyle yakından temas kurma olanağı da buldum.

Bu takımı daha ilerilere götürmek ve ülkemiz adına imkânsızı başarmak için amatör ruhla nasıl canla başla çalıştıklarına şahit oldum.

Beşparmak, Türkiye Hentbol Federasyonu üyesi bir KKTC hentbol takımı. Bunun futbolda da böyle olabileceğinin şu an hayalini bile kuramayız.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu ile konuşuyoruz. Bizler bu iş için çok mücadele verdik ve sonunda başardık diyor.

Avrupa kupalarında mücadele eden Türkiye Hentbol Takımları, muhtelif defalar Güney Kıbrıs’a gelip Rum takımlarıyla maç yapmışlar. Süper ligde başarılı olacak bir “Beşparmak”ın da Rum takımlarıyla Avrupa kupalarında mücadele etmesi artık hayal değil, ancak başkan Eyüpoğlu’nun altını çiziği birşey var. “Biz elimizden gelen yardımı esirgemeyeceğiz” diyor, ancak bu ligde kalıcı olmanın yolunun da gerekli maddi kaynakları yaratmaktan geçtiğine vurgu yapıyor.

Beşparmak hentbol takımı yardımcı antrenörleri Turgut Karamanoğlu ile Bahadır Ayhan kulübe maddi kaynak yaratma konusunda oldukça sıkıntılı olduklarını ifede ediyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediye Spor’da oynayan Milli hentbolcu Enis Kâhya bir süredir takımla birlikte antrenmanlara çıkıyor.

Ne yazık ki takıma çok katkı sağlayacak bir oyuncu olan Enis’i kulübünün belirlediği 15 bin TL lik bonservis bedelini ödeyemedikleri için henüz kadrolarına dâhil edemediler.

Hocalar feveran ederek futbolda ödenen uçuk transfer bedelleri yanında bu paranın cüzi bir miktar sayıldığını ve üstelik bu bedelin Türkiye A Milli bir hentbolcu için talep edildiğini, ancak sponsor bulamadıkları için bunu bile karşılayamadıklarından yakınıyorlar.

Türkiye Futbol Süper Ligi’nde (Spor Toto Süper Lig) bir KKTC takımının mücadele etmesinin hayalinin bile kurulamadığı bir zamanda Beşparmak takımı hentbolde bunu başardı. Gerekli maddi ve manevi desteği de gerek devlet gerekse özel kuruluşlardan beklemek de artık haklarıdır.

Bu hafta 9 Ekim pazar günü 12.30’da Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi salonunda Çankaya Belediye Sporla ikinci maçına çıkacak olan hentbolcularımız, sporseverlerden ilgi ve destek bekliyor.

Gelecek haftalarda “Beşiktaş” gibi “Trabzonspor” gibi takımları da misafir edecek olan ekibimiz Türkiye’nin elit hentbol takımlarını adamızda misafir ederek ülke sporumuz adına çok önemli adımlar atıyorlar.

Sporun, ülkelerin en büyük reklam ve tanıtım aracı olduğu günümüzde ülkemizin reklamı için bundan daha büyük katkı olamaz herhalde.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler