1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kıbrıs Türk futbolu ve Dr.Dağlı
Kıbrıs Türk futbolu ve Dr.Dağlı

Kıbrıs Türk futbolu ve Dr.Dağlı

Kıbrıslı Türklerin kendi ülkelerindeki sportif faaliyetlere destek olamamasına oldum olası “kıl oldum”. Ama saygı duydum. Asla kabullenmedim. Futbol oynayan spor yapan bizim gençlerimiz. Biz kendi gençlerimize sahip çıkmazsak, sosyolojik açıd

A+A-

 

 

 

Kıbrıslı Türklerin kendi ülkelerindeki sportif faaliyetlere destek olamamasına oldum olası “kıl oldum”. Ama saygı duydum. Asla kabullenmedim.

Futbol oynayan spor yapan bizim gençlerimiz. Biz kendi gençlerimize sahip çıkmazsak, sosyolojik açıdan fatura yüksek ödenir.

Ödüyoruz zaten. Ortaokullara kadar inen uyuşturucu ve sigara kullanımı… Trafikte sabırsızlılık… Bu tip olayların sonucunda yaptığımız yorum “bu ülkenin dingili koptu. Nereye gidiyoruz” şeklindedir.

Bir yere gittiğimiz yok aslında. En azından beden olarak buradayız ama kafa olarak başka yerlerde… Sosyal medyada ülke sporunun bir tek paylaşımı yapılmazken, deniz aşırı ülkelerdeki takımların an ve an yaptıkları anında görüntü.

Yeni doğan bebeklere bile Türkiye takımlarının formalarını giydirip, resim çekip sosyal medyaya atanlar, geleceğimize çomak soktuğunun farkında değil.

 

***

Görüşlerine saygı duyduğum ve vizyonuna hayran kaldığım Dr.Okan Dağlı ile Kıbrıslıların kendi ülkelerindeki spora sahip çıkmaması konusunda sosyal medyada küçük bir sohbetimiz oldu. Dr.Okan Dağlı’nın konuyla ilgili görüşleri şöyle:

 “Ne yazık ki Kıbrıs Türk Futbolunu KOP'tan ayrılmasını isteyen güçler, yalanları ile ölüp gittiler..." Bizi attılar, Gassipi'nin kapılarını kapattılar" masalını da, hala daha yaşayanlar 60 senedir söyleyip duruyorlar. Bunu iddia edenler 1955 yılında, 9 Haziranda son maçını da oynayıp KOP Ligini o yıl dördüncü bitiren Çetinkaya ile 2.ligde oynayan MTG, Doğan,  Larnaka Demirspor, GG gibi takımlarımızın temsilcilerinin de yer aldığı KOP'un 30 Ekim 1955'teki genel kuruluna niçin hiç bir Kıbrıslı Türk temsilcinin, başkan yardımcısı ve Disiplin Komitesi KT Başkanın katılmadığını da izah etmelidirler!

Bu işin sebebi bizleriz. Çocukların ne kadar okullarda futbol oynar. Sınıflar arası futbol maçları, mahalleler arası maçlar ne alemde? Bütün okullar 23 Nisan ve 19 Mayıs törenlerine mi endekslendi yoksa? Yada salon sporlarında 10 adet çocukla uğraşmak en kolayı mı? Binlerce öğrencisi olan okullarda kaç kişi futbol oynuyor Kamil? Eğer bunların cevapları olumsuz ise sadece internette ve TV'de futbol oynayıp gören gençlerin çoğunluğu nasıl yerel liglerimize ilgi duyacaklar.?”

 

EFSANE SÖZLER

 

*“Beni durdurmak için tabancaya ihtiyaç duyarlardı. Ama Messi’yi durdurmak için makineli tüfeğe ihtiyaç var" Hristo Stoichkov.

 

*Türkiye milli takımın başına illaki yabancı teknik adama geçecekse. Benim Alman pasaportumda var” Yılmaz Vural.

 

"Onu durdurabilmenin tek yolu stadyumun ışıklarını kapatmaktır" Claudio Ranieri'nin, o dönem İnter forması giyen Adriano için yorumu...

 

 

BİR SORU  

 

Kendi çocuklarına bile deniz aşırı ülkelerin formalarını giydirip sosyal medyada böbürlenen,  ve bu kişilere çocuklarımızı emanet ettiklerimiz kimlerdir?

a) Matematik öğretmenleri

b)Beden Eğitimi öğretmenleri

c) Memurlar

d)Özel güvenlikler   

 

 

 

 

Bu haber toplam 469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler